09-05-2024

Ciekawi świata. Poznajemy globus, czyli naszą planetę ziemię w klasie 1a

Na jednych z zajęć rozmawialiśmy o ziemi. Omawialiśmy jej wygląd, dlatego też pracowaliśmy z globusem, który na dodatek był podświetlony. Udało nam się znaleźć nasz kraj Polskę. Wiemy jaki kształt ma ziemia oraz, że globus jest jej miniaturą. Szukaliśmy mórz, oceanów, jezior, wysp, kontynentów, a także zwierząt.

09-05-2024

Świat roślin

Klasa 1 a wraz z nadejściem wiosny postanowiła posadzić rośliny. Dzieci miały możliwość dowiedzieć się, jakie rośliny sadzimy o tej porze roku i samodzielnie zasadziły w doniczkach wybrane przez siebie rodzaje. Trochę ziemi, nasion, cebulek roślin i do dziełaPodjęte działania mają na celu poznanie otaczającego świata, kształtowanie odpowiednich umiejętności i rozbudzanie ciekawości przyrodniczej wśród uczniów.

08-05-2024

Biblioteka - miejsce na czasie! Pierwsza wizyta przedszkolaków i sześciolatków w bibliotece szkolnej.

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek.
My również, u naszych wychowanków od najmłodszych lat kształtujemy nawyki stałego obcowania z książką. Mamy świadomość, że wiek przedszkolny jest idealnym okresem w rozwoju dziecka, dlatego staramy się zainteresować literaturą, która pobudzi wyobraźnię, wzbogaci mowę o nowe pojęcia, wprowadzi w świat baśni, nauczy zachowań w różnych sytuacjach życiowych.

« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7  [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 377   następne »