27-01-2017

Bezpieczeństwo przede wszystkim "Ratujemy i uczymy ratować"

W naszej szkole systematycznie odbywają się zajęcia z zakresu bezpieczeństwa, polegające na  uczeniu podstawowych czynności ratujących życie. Dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami oraz kształtowane są właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym. Program, w którym uczestniczymy „Ratujemy i uczymy ratować" powstał dzięki Fundacji WOŚP Jurka Owsiaka i jest adresowany do wszystkich uczniów klas I-III.

25-01-2017

Szkoła Podstawowa w Golczewie zdobyła kolejne laury na przeglądach teatralnych

Jedna Ewangelia o  Bożym Narodzeniu może być  w  tak  różny sposób ukazana w zależności od pomysłu twórcy. Tegoroczne Misterium „Ach, co za noc” o narodzinach Jezusa  przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Golczewie, zostało osadzone w klimacie niezwykłej nocy, orientalnej muzyce oraz tańcu. Największe wrażenie sprawiało tworzenie przez anioły  Gwiazdy betlejemskiej przy użyciu zwiewnego materiału. Udało się podczas wszystkich pięciu występów wykonać gwiazdę z ogromnym kunsztem. Uczniowie wcielili się w pasterzy, Maryję, Józefa, chorych ludzi, mędrców, nauczycielkę i cudowne owieczki oraz  podstępnego niedźwiedzia i Wielką Niedźwiedzicę, którzy okazali się ciemnymi charakterami naszego spektaklu.

24-01-2017

Góra Grosza

Zakończyliśmy akcję charytatywną Góra Grosza. Celem tej akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

« poprzednie 1 ... 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221  [222] 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 ... 365   następne »