Wspomnienia z Karpacza

W tym roku klasy szóste wyjechały na szkolną wycieczkę do Karpacza. Pierwszy dzień to zwiedzanie Wrocławia z przewodnikiem. Zwiedzali także ZOO i Afrykarium. Drugi dzień to wyprawa w góry i wędrówka na Śnieżkę. Kolejne atrakcje to wyjazd do kopalni w Kowarach. Piękny pokaz światła zaciekawił wszystkich. Szklarska Poręba to możliwość zobaczenia Wodospadu Kamieńczyka, Leśnej Huty, Wodospadu Szklaki  i Chaty walońskiej, gdzie były zorganizowane zajęcia.  Wieczorami grali w kręgle, piłkarzyki, korzystali ze spa oraz byli na dyskotece. Uczestnicy wycieczki wyjechali także na jednodniową wyprawę do Czech, gdzie odbyli  wędrówkę po Skalnym Mieście w Adrspach. Ostatniego dnia wspinali się na zamek Chojnik.

12-06-2016

Prezentacje multimedialne w języku angielskim

Każdego roku w maju odbywają się lekcje otwarte dla rodziców uczniów klas szóstych. Każdy uczeń ma za zadanie wykonać prezentację multimedialną  pt. „My story” w programie Power Point, wykonać fotografie, opis swojej osoby, swojej rodziny, zainteresowań w języku angielskim. Całość zadania prezentowana była podczas spotkania z rodzicami.

12-06-2016

I miejsce powiatowym konkursie na projekt o zdrowiu

Uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce w powiatowym konkursie na projekt „Trzymaj formę”, którego głównym przesłaniem było organizacja zdrowego stylu życia w szkole. Nasi uczniowie podczas wielu spotkań wykonywali zadania związane z propagowaniem zdrowego stylu życia. Podczas zajęć języka angielskiego pisali przepis, który musieli omawiać podczas wykonywania go na lekcji. Na zajęciach technicznych tworzyli piramidę zdrowia, jadłospis na jeden dzień, uczyli się nakrywać do stołu oraz wykonali prezentacje multimedialną. Nasz projekt nazywał się „Formatujemy się zdrowo”.

« poprzednie 1 ... 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244  [245] 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 ... 370   następne »