Nasze sukcesy

2023/2024

 

PODSUMOWANIE XXXIII EDYCJI
MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU KANGUR MATEMATYCZNY 2024

Jak co roku uczniowie  naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu KANGUR  MATEMATYCZNY 2024.  Celem konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów szkół wszystkich typów. Konkurs miał charakter jednorazowego testu. W ciągu 75 minut uczniowie zmagali się z zadaniami o różnym stopniu trudności. Do konkursu przystąpiło 29 uczniów naszej szkoły w trzech kategoriach:

 • ŻACZEK  - 3 uczniów,
 • MALUCH  - 18 uczniów,
 • BENIAMIN  - 8 uczniów.

Miło nam zakomunikować, że WYRÓŻNIENIE  w tegorocznym konkursie otrzymali:

 • Solak Maja,
 • Kawka Michał.

Uczniowie wyróżnieni w konkursie otrzymują dyplomy i nagrody. Każdy konkursowicz otrzymał nagrodę uczestnictwa - tangram chiński.

Wszystkim gratulujemy ogromnej wiedzy, odwagi i zaangażowania oraz życzymy sukcesów w kolejnych potyczkach matematycznych !!!

 

24 maja 2024 r.

Dnia  24.05.2024r. uczniowie: Alicja Adamowicz,  Michał Leus i Mateusz Szymanek uzyskali tytuł: Laureata konkursu "Od polskiego Wybrzeża Bałtyku po węgierską Pusztę”.

Uczniowie przez cały rok szkolny wykonywali zadania w kilku etapach. Były to: prezentacje; prace plastyczne, wywiady, foldery, wystawy, warsztaty przyrodnicze poświęcone Wolińskiemu Parkowi Narodowemu, poznania jego walorów oraz szlaków turystycznych.

Konkurs  miał na celu rozwijanie aktywności twórczej i wyobraźni wśród młodzieży szkolnej, promowanie uzdolnień oraz pobudzanie  chęci do poznawania otaczającej nas przyrody.

Nagrodą dla naszych uczniów jest wyjazd studyjno – edukacyjny na Węgry do Parku Hortobagi.

Uczestnikom gratulujemy sukcesu.

                                                                                             Opiekun

                                                                                Joanna Maciejewska

 

27 maja 2024 r.

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO O TYTUŁ MISTRZA ORTOGRAFII 2024

W maju 2024r, w dwóch etapach, odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas 4 -6 i 7-8 o tytuł MISTRZA ORTOGRAFII. Miał  on na celu propagowanie wśród uczniów poprawnej polszczyzny, wyłonienie talentów ortograficznych i zachęcenie do pogłębiania wiedzy z tego zakresu. Umożliwił uczniom sprawdzenie się w sytuacjach nietypowych i pozwolił na wykazanie się w szerszym gronie swoimi wiadomościami i umiejętnościami.

Oto wyniki konkursu:

MISTRZ ORTOGRAFII klasy 4 - 6:

I MIEJSCE - Filip Siedlecki 4a
II MIEJSCE -Tymoteusz Sztukin 4a
III MIEJSCE - Maja Kocyła 6b, Justyna Kurzyk 5a, Szymon Rybarczyk 6a

MISTRZ ORTOGRAFII klasy 7 - 8:

I MIEJSCE - Jan Siembieda 7b
II MIEJSCE - Amelia Gawrońska 7a, Klaudia Włodarczyk 7b
III MIEJSCE - Michał Leus 7b, Oliwia Wachowiak 7b

Gratulujemy wysokich wyników i życzymy sukcesów w kolejnych potyczkach ortograficznych. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Szkołę, za co serdecznie dziękujemy.

 

 

22 kwietnia 2024 r.

Uczniowie  reprezentowali  Naszą Szkołę w  Konkursie Ekologicznym

,, Zasoby  przyrodnicze wyspy Wolin”,

którego organizatorem  było Liceum Ogólnokształcące i Technikum im. Prof. Adama Wodziczki w Wolinie pod patronatem:
· Wolińskiego Parku Narodowego.
· Ministerstwa Klimatu I Środowiska;
·Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej;
·Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Celem konkursu było  kształtowanie postaw ekologicznych,  propagowanie wiedzy dotyczącej ekologii i ochrony środowiska.

Konkurs wiedzy skierowany do uczniów klas V-VIII; odbywał się w dwóch etapach.

Na 25 uczestników na I miejscu uplasował się uczeń naszej szkoły  Adam Adamowicz.

 

W konkursie plastycznym wzięło udział 54 uczestników.

W pierwszej kategorii wiekowej na III miejscu uplasowała się Antonina Przychodzeń.

W drugiej kategorii wiekowej na   I miejscu uplasowała się  Kalina Bubacz;

Wyróżnienia uzyskali:

Wiktoria Pawluś

Aleksander Kolanek.

ZWYCIĘZCOM SERDECZNIE  GRATULUJEMY.

 

19 kwietnia 2024 r.

19 kwietnia w ZSP im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim, odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod nazwą Młodzież zapobiega pożarom. Uczniowie z powiatu kamieńskiego musieli wykazać się obszerną wiedzą teoretyczną jak i praktyczną z zakresu pożarnictwa. ZSP w Golczewie reprezentowali uczniowie: Wiktoria Cieślak, Bartosz Leus - III miejsce, Alicja Kalinowska, Adam Adamowicz - III miejsce oraz Mateusz Szymanek.

19 kwietnia 2024 r.

W piątek 19 kwietnia br. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Kamieniu Pomorskim odbył się Etap Powiatowy XLV edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych. Celem turnieju jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej oraz popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się na drogach. Podobnie jak w poprzednich edycjach, rywalizacja odbywała się w konkurencjach: ze znajomości przepisów ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz jazdy sprawnościowej rowerem na torze przeszkód i w miasteczku ruchu drogowego.

W tym roku najlepszą drużyną w roczniku 2012 i młodsi okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Golczewie. W klasyfikacji indywidualnej na drugim miejscu uplasowała się Kaja Król, natomiast trzecie miejsce przypadło Adamowi Beck oboje ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Golczewie.
Opiekunem grupy była p. Joanna Sztukin.

Drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w składzie: Kaja Król, kalina Adamowicz, Mikołaj Szymanowski i Adam Beck, będzie reprezentowała nasz powiat w konkursie na szczeblu wojewódzkim 22 maja w Człopie.

 

18 kwietnia 2024 r.

Miło nam poinformować Państwa o sukcesach uczniów naszej szkoły. Kuratorium Oświaty w Szczecinie przedstawiło wyniki końcowe konkursów przedmiotowych.

Tytuł finalisty otrzymali:

Nadia Grodek - język angielski

Michał Kawka - język angielski

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

20 marca 2024 r.

W środę, 20 marca 2024 r. w Golczewie odbyły się gminne eliminacje  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

W eliminacjach gminnych turnieju udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie oraz Szkoły Podstawowej w Wysokiej Kamieńskiej.

Wyniki turnieju:

Grupa I (Klasa I-IV):

1. Alicja Kalinowska - ZSP Golczewo

2. Bartosz Leus - ZSP Golczewo

3. Wiktoria Cieślak - ZSP Golczewo

Grupa II (Klasa V-VIII)

1. Adam Adamowicz – ZSP Golczewo

2. Mateusz Szymanek - ZSP Golczewo

3. Gabriela Bott - ZSP Golczewo

Laureaci eliminacji gminnych (OTWP) będą reprezentować Gminę Golczewo w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 19 kwietnia 2024 r. w Kamieniu Pomorskim.

Składamy serdecznie podziękowania opiekunom Pani Mai Orszulak oraz Panu Mirosławowi Kołodziejowi za przygotowanie młodzieży do konkursu, a także Przewodniczącemu Komisji ds. Młodzieży Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Zachodniopomorskiego druhowi Ryszardowi Ciślakowi oraz mł. kpt. Markowi Kruczkowi Naczelnikowi wydziału operacyjnego za wsparcie i pomoc w pracach komisji konkursowej.

Organizatorami turnieju byli: Gmina Golczewa, Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Golczewie oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie.

* źródło Golczewo Urząd Gminy » Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

 

20 marca 2024 r.

Uczennice Szkoły Podstawowej im. B. Chrobrego w Golczewie Antonina Przychodzeń i Wiktoria Pawluś zostały laureatkami konkursu plastycznego „Mój projekt monety okolicznościowej”.

Uczennica klasy 2b, Antonina Przychodzeń, otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym „Mój projekt monety okolicznościowej”. Konkurs organizowany był przez Muzeum Narodowe w Szczecinie – Muzeum Historii Szczecina w ramach programu edukacyjnego towarzyszącego wystawie „Pieniądz na Pomorzu po pierwszej wojnie światowej”. Tosia została laureatką w kategorii – projekt medalu okolicznościowego, grupa wiekowa 7 - 8 lat.
Gratulujemy sukcesu!

Uczennica klasy III a, Wiktoria Pawluś, uczestniczka zajęć w GOKiS w Golczewie, zajmując III miejsce w kategorii wiekowej 9-10 lat, została laureatką w regionalnym konkursie „Mój projekt monety okolicznościowej”. Gratulujemy!

 

Zwycięskie prace będzie można oglądać na wystawie pokonkursowej „Mój projekt monety okolicznościowej” do 14 kwietnia 2024 r. w Muzeum Narodowym w Szczecinie – Muzeum Historii Szczecina, ul. Ks. Mściwoja II 8. 

06 marca 2024 r.

 „Spacer po Golczewie”  - rozstrzygnięcie konkurs

Z okazji 79 rocznicy zdobycia Golczewa, w naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczny pt.: „Spacer po Golczewie”. Po uroczystościach przy Obelisku na placu Zespołu Szkół Plastycznych w Golczewie komisja, w skład której wchodzili przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, dyrekcja szkoły, proboszcz miejscowej parafii, wyłonili zwycięzców konkursu:

I miejsce – Przemysław Furza kl. 6b

II miejsce – Alicja Adamowicz kl. 6b

III miejsce – Anna Vershock kl. 6a


Wyróżnienia otrzymali:

- Aurelia Och kl.IVa

- Adam Adamowicz kl. Vb

          Różnorodność technik i sposób spojrzenia na naszą małą Ojczyznę przez uczniów, sprawiły, że wybór prac nie należał do najłatwiejszych.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy.

 

20 lutego 2024 r.

We wtorek 20 lutego br. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Kamieniu Pomorskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kamieńskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców w ramach Igrzysk Dzieci 2023/2024 oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2023/2024.

W turnieju uczestniczyło 140 zawodników reprezentujących: Zespół Szkół Publicznych w Golczewie, Szkołę Podstawową Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim, Szkołę Podstawową Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim, Szkołę Podstawową im. Juliana Grunera w Świerznie oraz Szkołę Podstawową w Wysokiej Kamieńskiej.

Po rozegraniu 20 emocjonujących spotkań prowadzonych przez pana Mateusza Krzemienia, reprezentującego Zachodniopomorski Związek Piłki Ręcznej w Szczecinie poznaliśmy Mistrzów Powiatu Kamieńskiego, którzy uzyskali awans do Regionu B.

Igrzyska Dzieci 2023/2024 - kategoria dziewcząt

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce - Szkoła Podstawowa im. Juliana Grunera w Świerznie
II miejsce - Zespół Szkół Publicznych w Golczewie
III miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim
IV miejsce - Szkoła Podstawowa w Wysokiej Kamieńskiej

Igrzyska Dzieci 2023/2024 - kategoria chłopców

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim
II miejsce - Szkoła Podstawowa im. Juliana Grunera w Świerznie
III miejsce - Zespół Szkół Publicznych w Golczewie
IV miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim
V miejsce - Szkoła Podstawowa w Wysokiej Kamieńskiej

Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2023/2024 - kategoria dziewcząt

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce - Zespół Szkół Publicznych w Golczewie
II miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim

Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2023/2024 - kategoria chłopców

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim
II miejsce - Zespół Szkół Publicznych w Golczewie
III miejsce - Szkoła Podstawowa w Wysokiej Kamieńskiej

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

Dziewczęta:

Anna Wereszczyńska, Oliwia Kwiatkowska, Maja Kocyła, Aleksandra Graczyk, Martyna Kamińska, Martyna Podgórska, Anna Luhova, Julia Odrzywolska, Hanna Kaczyńska, Klaudia Włodarczyk, Nadia Pawluś, Gabriela Bott, Hanna Przybylska, Amelia Gawrońska, Antonina Kozioł, Julia Wiśniewska, Maja Wiśniewska, Maja Pobucewicz.

Chłopcy:

Szymon Hałuszko, Szymon Pacha, Kacper Jaworski, Szymon Jędrzejewski, Mikołaj Królikowski, Antoni Paluch, Antoni Tokarczyk, Krzysztof Kluska, Kuba Włodarczyk, Piotr Witczak, Bartosz Przychodzeń, Piotr Dominik, Marcin Dominik, Adam Lisiecki, Jakub Siedlecki, Wojciech Skaza, Jakub Szarek, Miłosz Podlewski.

Opiekunowie : Mirosław Kołodziej, Klaudia Trojan-Knowa, ks. Andrzej Kapuściński

Wszystkie zespoły z rąk pana Marka Szymańskiego, Powiatowego Koordynatora Imprez Sportowych w Kamieniu Pomorskim otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim.

07 grudnia 2023 r.

 Szkolny Konkurs  Najładniejsza Kartka świąteczna rozstrzygnięty!

               W tegorocznej, trzeciej edycji Szkolnego Konkursu Najładniejsza Kartka Świąteczna wzięły udział  92 osoby. Wspaniale! Tak wiele jeszcze nie było!!!  Z oddziału przedszkolnego pięciolatków i grupy “O”  otrzymaliśmy  25 kartek, klasy I-III wykonały 47 prac i klasy IV-VI przygotowały 20 kart świątecznych. Wszystkie były cudowne! Można było podziwiać wszystkie prace podczas wystawy
w kościele parafialnym. 

               Celem konkursu była popularyzacja piękna Świąt Bożego Narodzenia, ukazanie Ewangelii, uwrażliwienie na piękno i radość dzielenia. Każda kartka z życzeniami ma swojego adresata, a jest nim człowiek chory lub samotny. Kartki już trafiły do części chorych osób w naszej parafii oraz zostaną przekazane do DPS w Śniatowie. Radość i wzruszenie osób otrzymujących te piękne kartki jest bezcennym widokiem. Dziękujemy wszystkim wykonawcom kartek, rodzicom wspierającym swoje dzieci, nauczycielom, za wielki dar dla tych, o których zawsze pamiętać trzeba!

Jednak konkurs rządzi się swoim prawem, trzeba wyłonić zwycięzców!

Lista wygranych przedstawia się następująco:

Przedszkole:

I miejsce EX aequo : Zuzanna Frymus i Jakub Grządzielski

II miejsce: Lena Odrzywolska

III miejsce : Michał Siedlecki

Wyróżnienia:  Amelia Pabiś, Emilia Pytlas, Paweł Knappenberger

 

Klasy I-III

I miejsce:  Kaja Zagozdon

II miejsce: Kajetan Adamowicz

III miejsce: Mikołaj Szewernoga

Wyróżnienia:  Amelia Pytlas, Szymon Pabiś, Jakub Frymus, Pola Michałowska, Hanna Pietryniak

 

Klasy IV-VI

I miejsce: Kalina Adamowicz

II miejsce: Adam Adamowicz

III miejsce: Tymoteusz Skubisz

Wyróżnienia: Adam Beck, Justyna Kurzyk, Julia Odrzywolska

Organizatorzy konkursu: ks. Andrzej Kapuściński, Joanna Przybylska, Danuta Grzejszczak

DZIĘKUJEMY I GRATULUJEMY!

 

Szkolny Konkurs Matematyczny  "Mistrz tabliczki mnożenia"

I miejsce – Kajetan Defratyka, kl. VI c
II miejsce – Adam Adamowicz, kl. V b
III miejsce – Jakub Papież, kl. V b

Wyróżnienie – Tymoteusz Sztukin, kl. IV a
 

Szkolny Konkurs Matematyczny  „Reklama Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia”

I miejsce – Aurelia Och, kl. IV a
II miejsce – Przemysław Furza, kl. VI b
III miejsce – Artur Andziulewicz, kl. V b


Szkolny Konkurs Matematyczny  „Lapbook matematyczny dotyczący tabliczki mnożenia”

I miejsce – Adam Adamowicz, kl. V b
II miejsce – Oliwia Stańczyk, kl. VI c
III miejsce – Kalina Adamowicz, kl. V a

Wyróżnienie – Emilia Pietryniak, kl. VI a


Szkolny Konkurs Matematyczny  „Tabliczka mnożenia - rymowanka, wierszyk”

I miejsce – Adam Adamowicz, kl. V b
II miejsce – Adam Beck, kl. V b
III miejsce – Mikołaj Szymanowski, kl. V b


Tegorocznym zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

                                                               Organizatorzy konkursu

08 listopada 2023 r.

Z przyjemnością informujemy, że konkurs został rozstrzygnięty! Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w tym przedsięwzięciu.
Jury wybrało najciekawsze prace. Oto zwycięzcy:

W klasach 1 - 3:
I miejsce - Maja Jatczak; kl. 1 a
II miejsce - Aleksander Kolanek; 2 b
III miejsce - Antonina Przychodzeń; 2 b


W klasach 4 - 8:
I miejsce: Aurelia Och; kl. 4 a
II miejsce: Hanna Przybylska; kl. 7 a
III miejsce: Oliwia Wachowiak; 7 b


Po odbiór dyplomów i nagród zapraszam do biblioteki - w piątek,
10 listopada o godzinie 9: 35 (przerwa śniadaniowa).

Wystawę plakatów można obejrzeć w naszej szkole na korytarzu przed sekretariatem oraz w bibliotece szkolnej. Zapraszamy!

 Agnieszka Katowicz-Stróż

 

 

 

2022/2023

We wtorek 29 listopada br. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Kamieniu Pomorskim odbył się IV Turniej Szkolny Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego „Rowerem bezpiecznie i zdrowo”, który skierowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu kamieńskiego.

Naszą szkołę reprezentowali: Zuzanna Zając, Gabriela Kolasińska, Mieszko Gajlun i Maciej Cebulski.

Do walki w konkursie stanęło 38 uczniów w kategoriach wiekowych rocznik 2010 i młodsi oraz rocznik 2008-2009. Na początku wszystkich uczestników oraz gości powitał pan Józef Malec, Starosta Kamieński oraz pan Marek Szymański, Starszy Inspektor w Wydziale Edukacji, Kultury i Sportu. Po uroczystym rozpoczęciu uczniowie przystąpili do części praktycznej turnieju: jazdy po mobilnym miasteczku ruchu drogowego oraz torze przeszkód. Zawodnicy, którzy oczekiwali na swój start wzięli udział w konkursie związanym z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zabawach przygotowanych przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kamieniu Pomorskim m.in. poprzez założenie specjalnych gogli, imitujących odczucia człowieka po spożyciu różnych substancji. Nad prawidłowym przebiegiem poszczególnych konkurencji czuwało jury w skład, którego weszli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim.
       W roczniku starszym (2008-2009) zwycięzcą została Gabriela Kolasińska ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Golczewie. Gabriela na swoim koncie zgromadziła 8 punktów karnych. Natomiast drugie i trzecie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie. Dariusz Bojzan na swoim koncie zgromadził 10 punktów karnych natomiast Bartosz Kurowski zgromadził 13 punktów karnych.

Najlepsi zawodnicy IV Turnieju Szkolnego Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego „Rowerem bezpiecznie i zdrowo” otrzymali statuetki oraz drobne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim oraz Komendę Powiatową Policji w Kamieniu Pomorskim. Nagrody uczniom wręczyli pan Józef Malec, Starosta Kamieński; młodszy inspektor pan Jacek Kamiński, Zastępca Komendanta Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim oraz pani Anna Omelańska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kamieniu Pomorskim.

 

2021/2022

Konkurs pt.: „Tu zbudujemy nasz dom” przeznaczony był dla uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego pod patronatem Muzeum Narodowego w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy we współpracy z konsorcjum Sieć Ziem Zachodnich i Północnych.

Zadaniem uczestników konkursu było wcielenie się w postać pioniera lub osadnika wojskowego oraz napisanie listu do bliskiej mu osoby. Losy jednostki musiały być wplecione w ważne wydarzenia związane z historią miejscowości lub regionu ucznia w latach 1945 - 1950. List miał w ten sposób połączyć wydarzenia historyczne z fikcją literacką. Do tekstu należało dołączyć ilustrowaną mapę podróży pioniera lub osadnika (w dowolnym formacie i skali).

Laureatami konkursu zostali:

II miejsce - Karol Suszek 

III miejsce ex aequo zajęli:

 • Zofia Kiełbasa
 • Filip Sztukin

 

Wyróżnienie za część literacką oraz mapę otrzymały:

 • Kamila Grabowska
 • Nadia Ptak

 

Wszystkim uczestnikom gratulujemy sukcesu! Opiekunem grupy była p. Elżbieta Nadzikiewicz.

-----------------------------------------------------------------------------------

Finał w Wojewódzkich Eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

27. maja 2022 roku w Gościnie odbyły się wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Uczestnicy rywalizowali w trzech grupach wiekowych. Eliminacje przebiegały w dwóch etapach. I etap to pisemny test składający się z 30 pytań, II etap, do którego zakwalifikowały się 3 osoby z najlepszymi wynikami z I etapu, to ustne odpowiedzi na wylosowane pytania.
Uczeń naszej szkoły, Adam Adamowicz z kl.III B, reprezentował powiat kamieński w I grupie wiekowej. Po dogrywce zakwalifikował się do finałowej trójki i zajął wysokie III miejsce. Pracowitość i wytrwałość Adama w zdobywaniu wiedzy przyniosła wspaniały efekt. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach tego Turnieju.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------

Rozstrzygnięto IV edycję konkursu „Od polskiego wybrzeża Bałtyku po Węgierską Pusztę”, realizowanego w ramach międzynarodowego projektu pn. Ochrona Przyrody Bez Granic - „Kluby Przyjaciół Parków Narodowych” przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej wspólnie z Wolińskim Parkiem Narodowym oraz Parkiem Narodowym Puszty Węgierskiej.

Do konkursu zgłosiło się 6 zespołów z 5 szkół Powiatu Kamieńskiego i Świnoujścia. W ramach zgłoszeń konkursowych otrzymaliśmy wiele pomysłowych prac filmowych, graficznych i literackich, w których widać zaangażowanie uczestników, zdobytą wiedzę i przemyślenia na temat potrzeby ochrony przyrody.

Ocenie podlegała nie tylko estetyka prac, pomysł realizacji zadań konkursowych, ale przede wszystkim podjęte przez zespoły aktywne działania na rzecz poznania przyrody Wolińskiego Parku Narodowego. Oceniana była również wiedza uczestników o przyrodzie i tradycjach Parku Narodowego Puszty Węgierskiej.

Zwycięzcami tegorocznej edycji został Zespół Motylki z Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie, w składzie: Wiktoria Czerwonka, Olimpia Kucharska, Wiktoria Hołub.

Opiekunem grupy była p. Joanna Maciejewska

Gratulujemy!

                

-----------------------------------------------------------------------------------

7.04.2022 roku odbył się etap Powiatowy XLIII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa  w Ruchu Drogowym w Kamieniu Pomorskim. Drużyna reprezentująca naszą szkołę w składzie: Zuzanna Zając, Gabriela Kolasińska, Mieszko Gajlun i Maciej Cebulski zajęła II miejsce w konkursie. Każdy uczestnik eliminacji powiatowej rozwiązywała test oraz wykonywała zadania praktyczne  w zakresie techniki jazdy rowerem (po mobilnym miasteczku ruchu drogowego, torze przeszkód) oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Celem turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w  tym dzieci i młodzieży szkolnej poprzez znajomość przepisów i zasad poruszania się po drogach a także umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Gratulujemy!!!

-----------------------------------------------------------------------------------

Miło nam poinformować, że uczennica klasy VIIIc Paulina Bartniczuk została finalistką wojewódzkiego Kuratoryjnego Konkursu Geograficznego dla uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego w roku szkolnym 2021/2022. Nauczycielem przygotowującym Paulinę do wszystkich etapów konkursu była p. Małgorzata Dziewulska.

-----------------------------------------------------------------------------------

W kwietniu 2022 r. uczniowie klasy IIIB uczestniczyli w konkursie plastycznym, którego organizatorem był wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Zadaniem uczestnika było przygotowanie świątecznej pocztówki z eko-materiałów. Spośród 103 prac zgłoszonych z terenu województwa zachodniopomorskiego, na poziomie klas 0-3, dwie prace naszych uczniów zachwyciły jury. III miejsce zajęła kartka Jakuba Papieża, a wyróżnienie – pocztówka Majki Zagozdon. Gratulujemy!

-----------------------------------------------------------------------------------

W dniach 15-16 marca, w Hali Widowiskowo-Sportowej w Kamieniu Pomorskim, odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2021/2022.
Zawody zorganizowało Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim, które ufundowało pamiątkowe puchary i dyplomy. Zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców, najlepsi okazali się uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie. Wygrali oni wszystkie zaplanowane mecze, nie ponosząc żadnej porażki.

Klasyfikacja końcowa: (Igrzyska Dzieci)

Kategoria Dziewcząt:

I miejsce - Zespół Szkół Publicznych w Golczewie
II miejsce -  Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim

Kategoria Chłopców:

I miejsce - Zespół Szkół Publicznych w Golczewie
II miejsce - Szkoła Podstawowa im. Juliana Grunera w Świerznie
III miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim

Klasyfikacja końcowa : (Igrzyska Młodzieży Szkolnej)

Kategoria Dziewcząt :

I miejsce - Zespół Szkół Publicznych w Golczewie
II miejsce - Szkoła Podstawowa w Wysokiej Kamieńskiej
III miejsce - Szkoła Podstawowa im. Juliana Grunera w Świerznie
IV miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim

Kategoria Chłopców:

I miejsce - Zespół Szkół Publicznych w Golczewie
II miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim
III miejsce - Szkoła Podstawowa im. Juliana Grunera w Świerznie
IV miejsce - Szkoła Podstawowa w Wysokiej Kamieńskiej

Naszą Szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

Igrzyska Dzieci.

Dziewczęta:
Garbacz Maja, Kalinowska Amelia, Mazur Amelia, Mucha Katarzyna, Pawluś Nadia, Stefańska Zofia, Warzych Lena, Wypych Laura.

Chłopcy:
Bartoszewski Michał, Gradek Oliwier, Kozłowski Piotr, Królikowski Tymon, Kukiełka Kacper, Magierski Krzysztof, Olech Kuba, Piławski Filip, Sebastyan Antoni, Solak Maciej, Włodarczyk Błażej, Zych Feliks.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Dziewczęta:
Bartniczuk Paulina, Ciężyk Aurelia, Czerwonka Wiktoria, Hołub Wiktoria, Kamińska Klaudia, Kwiręg Aleksandra, Majchrzak Oliwia, Matczak Julia, Patek Martyna, Ptak Nadia, Skiba Kamila, Ślefarska Martyna, Woźniak Julia.

Chłopcy:
Germanowicz Filip, Jędrzejewski Przemysław, Kamiński Brajan, Kapusta Martin, Kasperek Kewin, Major Jakub, Nocko Alan, Radecki Hubert, Solak Natan, Sztukin Filip, Szulc Szymon, Wilniewczyc Maciej, Zaskórski Szymon.

Opiekunami zespołów byli nauczyciele: Tomasz Bartniczuk, Mirosław Kołodziej

-----------------------------------------------------------------------------------

Uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie przystąpili do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych, który zakończył się zdobyciem I miejsca przez Gabrielę Kolasińską z kl.7b oraz wyróżnieniem pracy wykonanej przez Aurelię Ciężyk z kl.8d.
 W rywalizacji wzięło udział 180 uczniów z różnych szkół w Polsce. Z naszej placówki przekazaliśmy 17 prac.  Szopki bożonarodzeniowe można było podziwiać podczas wystawy w kościele parafialnym
w Golczewie, którą zorganizowali katecheci: Danuta Grzejszczak i ks. Andrzej Kapuściński.

Oto nasi reprezentanci:

Kategoria młodsza do lat 10

Szymon Pabiś kl.1b, Marcelina Haba kl.1b, Wiktoria Pawluś kl.1a, Martin Ptak kl.1a, Tymoteusz Gawroński kl.1a, Tymoteusz Leus kl.1a, Magdalena Kwiatkowska kl.2a, Hanna Aftewicz kl.3a, Wojciech Walento kl.3b, Jakub Maliszewski kl.4a, Nadia Wojtas kl.4a,

Kategoria starsza: do lat 15

Karol Nowak kl.5a, Zuzanna Zając kl.7a, Gabriela Kolasińska kl.7b, Aleksandra Pustelnik kl.8c, Nadia Ptak kl.8b, Aurelia Ciężyk kl.8d

Wszystkie prace były wykonane  według ciekawych projektów 3D, z naturalnych materiałów (drewno, kamień, mech, kora). Komisja oceniająca prace składała się z  artystów plastyków Akademii Sztuki w Szczecinie. Uroczysta Gala wręczania nagród odbyła  się w kościele pw. św. Jana Ewangelisty w Szczecinie. Nagrodą główną był laptop, który otrzymała Gabriela.

Gratulujemy naszym utalentowanym plastycznie uczennicom i życzymy dalszych sukcesów.

 

2020/2021

8 czerwca 2021 r.

Kolejny sukces uczniów naszej szkoły!

Konkurs plastyczny "Nie palę - wybieram zdrowie" zorganizowany przez Państwowy Powiatowy Inspektor w Kamieniu Pomorskim, miał na celu pokazanie wizji uczniów dotyczącej dbania o zdrowie i przeciwdziałaniu paleniu papierosów.

Uczniowie biorący udział w konkursie na poziomie klas VI - VIII wykonali prace plastyczne o zadanej tematyce. Komisja konkursowa brała pod uwagę poziom artystyczny pracy, innowacyjność i kreatywność, zastosowaną technikę, zawartość elementów moralizujących, przesłania, zgodność pracy z tematem konkursu.

Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

I miejsce - Nadia Ptak
II miejsce - Karol Suszek

Laureatom serdecznie gratulujemy!

                                                                                                                                                                             Opiekun Joanna Maciejewska

                             

17 maja 2021 r.

Gratulacje dla uczennic klas siódmych!

 

Olimpia  Kucharska, Wiktoria Czerwonka oraz Wiktoria Hołub zajęły drugie miejsce  w konkursie ,,OD POLSKIEGO WYBRZEŻA BAŁTYKU PO WĘGIERSKĄ PUSZTĘ” realizowanego w ramach projektu edukacyjnego ,,Ochrona Przyrody Bez Granic - Kluby Przyjaciół Parków Narodowych”.

Działania projektowe i konkursowe były  realizowane we współpracy i w partnerstwie z Wolińskim Parkiem Narodowym oraz Parkiem Narodowym Puszty Węgierskiej (Hortobagy Nemzeti Park).

Zadaniem uczestników było między innymi:  zaprojektowanie wycieczki do parku narodowego i zaprezentowanie jego pięknych walorów turystycznych, przyrodniczych oraz krajobrazowych, przygotowanie folderu, materiałów reklamowych, zdjęć i raportu z odbytych działań, zaprojektowanie logotypu dla polsko-węgierskiego projektu edukacyjnego, przygotowanie prezentacji dotyczącej podróży żurawi z Wolińskiego Parku Narodowego do Parku Narodowego Hortobagy oraz opisanie najpiękniejszych zakątków przyrodniczych znajdujących się na tej trasie, napisanie pracy – eseju dotyczącego postaci splatających historię Polski i Węgier oraz przygotowanie dwóch filmów edukacyjnych z odbytej wizyty w Wolińskim Parku Narodowym.

Uczennice z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do wykonania zadań, dzięki którym również zapoznały się z historią Parków Narodowych oraz ich walorami przyrodniczymi. Opiekunem grupy konkursowej była pani Joanna Maciejewska.

Serdecznie gratulujemy!

 

 

17 grudnia 2020 r.

Konkurs "Zatrzymane w czasie" rozstrzygnięty!

Miło nam poinformować, że znamy już wyniki konkursu dla uczniów szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego pt. „Zatrzymane w czasie”, którego organizatorem było Muzeum Narodowe w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy.
Tegoroczne zadanie polegało na przygotowaniu pracy konkursowej składającej się z samodzielnie wykonanych zdjęć w dowolnym formacie. Czarno-białe lub kolorowe fotografie miały ukazać obiekt historyczny lub miejsce związane z historią najnowszą. Kolejnym, niełatwym krokiem było stworzenie inspirowanej zdjęciem opowieści w dowolnej formie narracyjnej, łączącej fakty z historii po 1945 roku i fikcję literacką. Można było uzyskać maksymalnie 100 punktów.

Wyniki konkursu prezentują się następująco:

 • I miejsceMaja Wereszczyńska, uczennica klasy VIII b za pracę „ Dwa światy na dworcu kolejowym w Golczewie” ocenioną na 100 punktów!,
 • II miejsceZofia Kiełbasa, uczennica klasy VII a, jej praca „Historia OSP w Golczewie” została oceniona na 98 punktów,
 • III miejsce - Filip Sztukin, uczeń klasy VII d za pracę „Koleją w świat…” ocenioną na 95 punktów.

 

Komisja przyznała także wyróżnienia.

Wyróżnienie I stopnia otrzymała Oliwia Kapczyńska – uczennica klasy VIII b  za pracę pt.: „Historia Marii von Sydow”.

Opieką merytoryczną uczniów otoczyły nauczycielki, panie: Bożena Mańczak, Elżbieta Nadzikiewicz oraz Agnieszka Adamowicz
Rokrocznie nasi uczniowie zajmują czołowe miejsca w konkursach organizowanych przez Centrum Dialogu Przełomy. Należy zauważyć, że zadania przygotowywane przez organizatora wymagają od uczestników znajomości historii najnowszej swojego regionu, a także pomysłowości i kreatywności.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom oraz ich opiekunom.

 

 

12 grudnia 2020 r.

„EKOGRZYB 3D LUB EKODRZEWO 3D”.

Uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie wzięli udział w Leśnym Konkursie  Plastycznym „EKOGRZYB 3D LUB EKODRZEWO 3D”. Organizatorzy konkursu i fundatorzy nagród to : Państwowe Gospodarstwo Leśne „Lasy Państwowe” Nadleśnictwo Międzyzdroje oraz Woliński Park Narodowy.
   W dniu 19 listopada 2020 r. Komisja konkursowa nagrodziła i wyróżniła najciekawsze prace. Na konkurs wpłynęło łącznie 316 prac.

Oto lista nagrodzonych uczniów naszej szkoły:

KATEGORIA I: PRZEDSZKOLE – 96 prac

DRZEWO

Wyróżnienie: ALEKSANDER KOLANEK, 5 LAT, PRZEDSZKOLE GOLCZEWO


KATEGORIA II: SZKOŁA PODSTAWOWA KL. I-III – 130 prac

DRZEWO

 III miejsce: ADAM ADAMOWICZ, 8 LAT, SP GOLCZEWO – KL. II B

 

KATEGORIA III: SZKOŁA PODSTAWOWA KL. IV-V – 18 prac

Wyróżnienie: JAN SIEMBIEDA, 10 LAT, SP GOLCZEWO – KL. IV B

 

KATEGORIA IV: SZKOŁA PODSTAWOWA KL. VI-VIII – 31 prac

DRZEWO

I miejsce: JULIA WOŹNIAK, SP GOLCZEWO – KL. VII C

GRZYB

II miejsce: ALEKSANDRA PUSTELNIK, SP GOLCZEWO – KL. VII C

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Prace, które wpłynęły na konkurs, zostaną wyeksponowane w małej Sali konferencyjnej, w Centrum Edukacyjno  –Muzealnym Wolińskiego Parku Narodowego.

Dziękujemy również wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie. Zachęcamy do udziału w innych konkursach.

 

 

 

2019/2020

 

05 marca 2020 r.

Konkurs dla dzieci i młodzieży szkolonej "Witaj w naszej klasie" rozstrzygnięty!

Od kilku lat zauważamy, że w Polsce znajduje się coraz więcej cudzoziemców. Ważniejsze stają się zatem działania integrujące – nie tylko dla dorosłych, lecz także dla dzieci. W naszej miejscowości także przebywa wiele rodzin, które przyjechały z Ukrainy. Chcemy, aby żyło im się dobrze w Golczewie. Uczymy się, jak pomagać cudzoziemcom w życiu codziennym, a przede wszystkim szkolnym. Wiemy, jak trudno porozumieć się kiedy nie zna się języka i uczy się innych przedmiotów w szkole. Często na godzinach wychowawczych rozmawiamy, bierzemy udział w projektach np. Uniwersytet dzieci. Poznajemy zasady współpracy, tolerancji, rozumienia potrzeb własnych i innych. Dlatego z chęcią przystąpiliśmy do konkursu „Witaj w naszej klasie”, który był organizowany przez Caritas Polska i Wojewodę Zachodniopomorskiego w ramach projektu „Kompleksowy system wsparcia w zakresie adaptacji i integracji ze społeczeństwem obywateli państw trzecich przebywających na terenie województwa zachodniopomorskiego”. Realizacja konkursu miała na celu pokazanie pozytywnych wzorców budowania relacji i dialogu z osobami z innych kręgów kulturowych oraz przykładów przyjaźni dzieci polskich z dziećmi z innych krajów. Aby wziąć udział w konkursie należało przygotować pracę audiowizualną lub plastyczną.

Komisja wyróżniła 4 prace audiowizualne i 6 plastycznych.

Uczennica naszej szkoły Hanna Dziewulska stworzyła pracę plastyczną, za którą otrzymała wyróżnienie i nagrodę rzeczową – laptopa.

Gratulujemy Hani i życzymy dalszych sukcesów.

http://migranci-uchodzcy-szczecin.caritas.pl/konkurs/

Elżbieta Kulesza

 

22 stycznia 2020 r.

Dziewczęta z naszej szkoły najlepsze w powiatowych zawodach w piłce ręcznej dziewcząt

W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Dziwnowie 22 stycznia odbyły się powiatowe zawody w piłce ręcznej dziewcząt. W rozgrywkach uczestniczyło 6 szkół z Dziwnowa, Świerzna, Wysokiej Kamieńskiej, dwie szkoły z Kamienia Pomorskiego oraz Golczewa. Po rozegraniu piętnastu meczów (każdy z każdym) pierwsze miejsce zajęły uczennice naszej szkoły. Wygrały cztery mecze i jeden zakończyły remisem. Uzyskały również awans do rozgrywek regionalnych. Drużyna Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie wystąpiła w składzie: Plucińska Zofia, Pietryniak Amelia, Dziewulska Hanna, Król Klaudia, Nowak Klaudia, Witkowska Wiktoria, Ziółkowska Martyna, Kapusta Nikola, Pustelnik Klaudia, Cieloch Maria, Guga Martyna, Małecka Maja, Mucha Martyna i Wereszczyńska Maja. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

20 stycznia 2020 r.

Kolejne zwycięstwo naszej drużyny!

Dzisiaj w hali sportowej w Dziwnowie, odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców. Do zawodów przystąpiły cztery zespoły: Dziwnów, Kamień Pomorski, Golczewo i Świerzno. Obowiązywał system rozgrywek  „każdy z każdym”. Nasi uczniowie okazali się, poza zasięgiem swoich rywali, wygrywając wysoko wszystkie swoje mecze. Tracąc tylko jedną bramkę, w turnieju. Tym samym uzyskali awans do dalszych rozgrywek na szczeblu regionalnym. Golczewską drużynę reprezentowali : Oskar Hałuszko, Tobiasz Maciejewski, Marek Wawrzyński, Adam Chłopek, Adam Kurzyk, Tomasz Myśliwiec, Kacper Nakoneczny, Filip Pabianek, Jakub Adamowicz. Opiekunem drużyny był Mirosław Kołodziej.

 

 

07 stycznia 2020 r.

Oskar Hałuszko - laureatem w konkursie „Znajdź swoją pamiątkę rodzinną i opisz jej historię”

Oskar Hałuszko, uczeń klasy ósmej naszej szkoły uzyskał tytuł laureata w konkursie „Znajdź swoją pamiątkę rodzinną i opisz jej historię” organizowanego przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty panią Magdalenę Zarębską – Kuleszę oraz Dyrektora Archiwum Państwowego w  Szczecinie pana Krzysztofa Kowalczyka. Celem konkursu była popularyzacja wśród uczniów zachodniopomorskich szkół wiedzy historycznej, poznanie historii rodzinnej, a tym samym zainteresowanie uczniów tematyką poszukiwań genealogicznych, propagowanie wiedzy o gromadzeniu i zabezpieczaniu pamiątek przeszłości z archiwów rodzinnych, doskonalenie własnego warsztatu piśmienniczego. Tematem konkursu było napisanie pracy literackiej pt. „Znajdź swoją pamiątkę rodzinną i opisz jej historię”. Praca powinna zawierać interesujący opis pamiątki wraz z przytoczoną jej historią. Gratulujemy!

http://www.kuratorium.szczecin.pl/kuratorium/aktualnosci/konkurs-na-prace-literacka-pt-znajdz-swoja-pamiatke-rodzinna-i-opisz-jej-historie/

 

 

10 grudnia 2019 r.

  Laureaci konkursów tematycznych Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty nagrodzeni

 10 grudnia br., w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, odbyła się Gala wręczenia nagród w konkursach tematycznych zorganizowanych przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty panią Magdalenę Zarębską – Kuleszę.

Podczas uroczystości Pani Kurator nagrodziła zwycięzców konkursów „Cztery pory roku z pejzażami województwa zachodniopomorskiego”, „Człowiek nie może żyć, nie wiedząc, po co żyje” – konkurs na inscenizację teatralną dotyczącą życia i twórczości Gustawa Herlinga – Grudzińskiego oraz uczestników IV edycji akcji „Młodzieży Czytanie”.

Konkurs „Cztery pory roku z pejzażami województwa zachodniopomorskiego” adresowany był do uczniów szkół podstawowych klas VI, VII i VIII z województwa zachodniopomorskiego. Jego celem było przedstawienie przez młodych artystów najciekawszych według nich plenerów i miejsc charakterystycznych, symboli ich najbliższego otoczenia, regionu, które udało im się uchwycić wiosną, latem, jesienią i zimą.

Zwycięskie prace stały się ozdobą kalendarza, wydanego przez Kuratorium Oświaty na rok 2020, które będą przekazywane do ministerstwa, administracji rządowej, parlamentarzystów, administracji samorządowej oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych i mediów. Uczniowie otrzymali również nagrody rzeczowe.

Laureatem konkursu z naszej szkoły został:

 • Filip Sztukin ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Golczewie,

Wszystkim wyróżnionym i zwycięzcom konkursów serdecznie gratulujemy.

http://www.kuratorium.szczecin.pl/wp-content/gallery/konkursy_zko_gala_2019/img_5402.jpg

http://www.kuratorium.szczecin.pl/kuratorium/aktualnosci/laureaci-konkursow-tematycznych-zachodniopomorskiego-kuratora-oswiaty-nagrodzeni/nggallery/slideshow

 

 

Szkolne eliminacje konkursów kuratoryjnych 2019r.

Już za nami szkolne eliminacje konkursów kuratoryjnych. Do dalszych zmagań zakwalifikowali się w poszczególnych konkursach:

Języka Polskiego – Hanna Dziewulska, Martyna Pietrzak

Matematyczny – Wiktoria Witkowska, Martyna Pietrzak

Historyczny – Filip Pabianek, Adam Chłopek

Języka Niemieckiego – Oskar Hałuszko

Chemiczny – Oskar Hałuszko, Piotr Krukowski

Geograficzny – Wojciech Wnuczyński

Wiedzy o Społeczeństwie - Wojciech Wnuczyński, Filip Pabianek

Języka Angielskiego – Kacper Janowicz, Adam Chłopek

Wszystkim uczestnikom gratulujemy sukcesu na poziomie szkolnym i życzymy dalszych osiągnięć w kolejnych etapach.

 

 

10 grudnia 2019 r.

Puchar w Mistrzostwach Powiatu Kamieńskiego w Piłce Siatkowej

I miejsce dziewcząt i chłopców!

 

10 grudnia br. w Dziwnowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kamieńskiego w Piłce Siatkowej. Nasi uczniowie pokonali wszystkie drużyny i zdobyli I miejsce oraz puchar Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2019/2020 w kategorii chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Marcin Krukowski, Filip Pabianek, Marek Wawrzyński, Oskar Hałuszko, Adam Chłopek, Kacper Nakoneczny, Piotr Krukowski i Tobiasz Maciejewski.

Chłopcy odnieśli taki sam sukces, jak dziewczęta z naszej szkoły. W czwartek 5 grudnia wzięły udział w Mistrzostwach Powiatu Kamieńskiego w Piłce Siatkowej dziewcząt. W turnieju rywalizowało sześć drużyn: z Kamienia Pomorskiego, Stuchowa, Golczewa, Międzyzdrojów, Wysokiej Kamieńskiej i Dziwnowa. Nasze „Złotka” wygrały wszystkie swoje spotkania. Medal wywalczyły: Nikola Kapusta, Maria Cieloch, Maja Małecka, Maja Wereszczyńska, Martyna Guga, Klaudia Pustelnik, Martyna Mucha, Nikola Jędrzejewska, Urszula Oleksiewicz, Hanna Dziewulska, Klaudia Król, Amelia Pietryniak. Opiekunami drużyn są: Mirosław Kołodziej (trener chłopców) i Tomasz Bartniczuk (trener dziewcząt).

 

 

Obie drużyny wykazały się niezwykłą wolą walki, determinacją i ambicją, co zaowocowało zdobyciem najwyższej lokaty Mistrzostwach Powiatu Kamieńskiego w Piłce Siatkowej. Jesteśmy nie do pokonania! Brawo!

 

 

26 września 2019 r.

Wyniki konkursu wojewódzkiego "Wiatr odnowy wiał..."

Z radością informujemy, że znane są wyniki konkursu zorganizowanego przez Muzeum Narodowe w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy „Wiatr odnowy wiał …”.

Zadaniem uczniów było przygotowanie kalendarium, które miało składać się z elementów plastycznych przedstawiających najważniejsze wydarzenia z historii ich rodzin oraz rodzinnej miejscowości od roku 1945 do współczesności, a także opisu ukazanych zdarzeń. Przedstawione fakty miały być osadzone w realiach przeszłości własnej miejscowości lub regionu zachodniopomorskiego. Losy rodziny, dzieje miejscowości zostały przez młodych autorów wplecione w przełomowe wydarzenia z dziejów historii Polski, tj. Październik ′56, Marzec ′68, Grudzień ′70, Styczeń ′71, Sierpień ′80, Grudzień ′81, Sierpień ′88, Czerwiec ′89.

Komisja konkursowa oceniła prace w dwóch kategoriach wiekowych: klas IV–VI oraz VII–VIII.

Wyniki konkursu prezentują się następująco:

 

Kategoria klasy IV–VI

I miejsce (100 pkt.) – Zofia Kiełbasa

III miejsce (95 pkt.) - Maja Wereszczyńska

wyróżnienie I stopnia  - Filip Sztukin

 

Kategoria klasy VII–VIII

I miejsce (100 pkt.) – Oskar Hałuszko

III miejsce (90 pkt.) – Adam Chłopek

 

Tegoroczny konkurs  miał bardzo wysoki i wyrównany poziom.

Uroczystość wręczenia dyplomów, wyróżnień i nagród odbyła się 26 września 2019 roku w Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie.

          To kolejny sukces naszych uczniów. Coroczna edycja konkursów organizowanych przez Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów, które przekłada się na wysokie miejsca. Jesteśmy zawsze w czołówce.

Gratulujemy naszym uczniom oraz ich opiekunom.

 

2018/2019

Sukcesy uczniów Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie

w roku szkolnym 2018/2019

 • II i III miejsca w konkursie Muzeum Narodowego w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy „Kronika rodzinna – 100 lat wolności”

 • I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Historycznym „Droga do niepodległej. Historia Polski 1795-1918”

 • I miejsce na poziomie szkół podstawowych III miejsce na poziomie gimnazjum w konkursie plastycznym na projekt kartki pocztowej z okazji 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości „Oni walczyli o niepodległość”

 • III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Kamieńskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2018/2019

 • I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Kamieńskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci 2018/2019.

 • I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Kamieńskiego w Piłce Siatkowej Chłopców w ramach Igrzysk Dzieci 2018/2019.

 • Tytuł Laureata w XIV Regionalnym Przeglądzie Jasełek „Idą Kolędnicy”

 • Tytuł Laureata w IX Wojewódzkim Przeglądzie Misteriów Bożonarodzeniowych.

 • II miejsce w konkursie wojewódzkim „Tropem historii niezwykłych. Centrum Dialogu Przełomy”

 • I miejsce na etapie powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

 • II miejsce na etapie rejonowym w Konkursie Recytatorskim Malujemy słowem”

 • II miejsce w powiatowym konkursie języka angielskiego

 • Mistrzostwo Województwa Zachodniopomorskiego Szkół Podstawowych
  w Piłce Siatkowej Dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci – awans na Mistrzostwa Polski szkół podstawowych

 • Tytuł Finalisty w czterech konkursach przedmiotowych (biologiczny, chemiczny, wiedzy o społeczeństwie, geograficznym) oraz Tytuł Laureata w Konkursie historycznym zdobyte przez ucznia klasy VIII Juliana Zielińskiego

 • Tytuł Finalisty w Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego i Biologicznym dla uczennicy klasy VIII Agaty Wyki

 • Puchar Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty „Lekturiada – w poszukiwaniu urody słowa” dla Hanny Dziewulskiej

 • Tytuł Najlepszego Młodzieżowego Koła Filatelistycznego

 • Wyróżnienia w XXVIII edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” dla: Juliana Zielińskiego, Romana Zielińskiego,  Aleksandry Kaweckiej, Zuzanny Zając

 • Tytuł Laureata Konkursu „Od Polskiego Wybrzeża Bałtyku po Węgierską Pusztę” realizowanego w ramach projektu edukacyjnego „Ochrona Przyrody Bez Granic – Klub Przyjaciół Parków Narodowych” przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Wolińskim Parkiem Narodowym oraz Parkiem Narodowym Puszty Węgierskiej

 • I miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Nie palę – wybieram zdrowie”

 • I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastyczno – Literackim „Drzewo w literaturze i sztuce”

Uczniowie odnosili sukcesy także w konkursach szkolnych. Przeprowadzono konkursy:

 1. Konkurs o życiu św. Mikołaja biskupa z Myry.
 2. Gwiazdkowy konkurs matematyczny „Matematyczna bombka choinkowa”.
 3. Konkurs matematyczny „Stwórz gwiazdę matematyczną”.
 4. Konkurs matematyczny „Magiczne drzewo matematyczne”.
 5. „Szkolny konkurs plastyczny na stroik bożonarodzeniowy”
 6. Konkurs plastyczny na plakat „100 lat Niepodległości”.
 7. Konkursu wiedzy pt: "Tradycje Zwyczaje i Obyczaje Łowiectwa”, oraz konkursu plastycznego: pt: "Łowiectwo w Polskim Krajobrazie”.
 8. Konkurs plastyczny „Kartka urodzinowa dla Rzeczypospolitej”.
 9. Konkurs matematyczny „W krainie figur geometrycznych”.
 10. Szkolny konkurs na sowę biblioteczną.
 11. Szkolny konkurs na najładniejszą zakładkę szkolną.

 

 

 

 

27 maja 2019 r.

Podsumowanie XXVIII edycji Międzynarodowego Konkursu KANGUR MATEMATYCZNY 2019

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” jest organizowany w naszej szkole od wielu lat. Głównym organizatorem konkursu „Kangur” w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu, a patronat nad konkursem sprawuje Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Celem tego Konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów szkół wszystkich typów. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu.

W Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”, 21 marca 2019 r. wzięło  udział 74 uczniów naszej szkoły z klas II-VIII szkoły podstawowej oraz klas III gimnazjum. W ciągu 75 minut uczniowie zmagali się z zadaniami w odpowiednich kategoriach wiekowych: Żaczek, Maluch, Beniamin, Kadet, Junior. Każdy uczestnik Konkursu otrzymał układankę przestrzenną w postaci kuli – breloczka.

 W XXVIII edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” wyróżnienie uzyskali:

 • Zieliński Roman
 • Kawecka Aleksandra
 • Zając Zuzanna
 • Zieliński Julian.

Uczniowie wyróżnieni w konkursie otrzymują dyplomy i nagrody. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

23 maja 2020 r.

Uczniowie naszej szkoły zwycięzcami konkursu międzynarodowego „Od polskiego wybrzeża Bałtyku po węgierską pusztę” !

Konkurs „Od polskiego wybrzeża Bałtyku po węgierską pusztę” realizowany w ramach projektu pn. Ochrona Przyrody Bez Granic - Kluby Przyjaciół Parków Narodowych przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej wspólnie z Wolińskim Parkiem Narodowym oraz Parkiem Narodowym Puszty Węgierskiej został rozstrzygnięty!

Konkurs miał zasięg międzynarodowy. Brali w nim udział uczniowie ze szkół polskich i węgierskich. Na terenie Polski skierowany był do uczniów wszystkich szkół podstawowych z powiatów sąsiadujących z Wolińskim Parkiem Narodowym. Każda szkoła mogła zgłosić kilka zespołów. Zmagania odbywały się w trzech etapach. Uczniowie musieli przygotować filmiki, wykonać prace graficzne i reporterskie. Komisja konkursowa brała pod uwagę nie tylko estetykę prac, ale również pomysłowość i aktywność zespołów.

Zwycięzcy konkursu:

 • Zespół  Green Team w składzie Martyna Pietrzak, Martyna Ziółkowska, Tobiasz Maciejewski z opiekunem Elżbietą Kuleszą. Wszyscy z Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie.
 • Zespół Malinki ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach.
 • Zespół Gang Przeorci z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie.

 

Nagrodą w konkursie dla trzech zwycięskich zespołów z Polski i Węgier, jest 7-dniowy pobyt studyjno - edukacyjny w Parku Hortobagy na Węgrzech, a następnie w Wolińskim Parku Narodowym.

 

 

22 maja 2020 r.

Hanna Dziewulska - Laureatką Wielkiego Finału Konkursu „Lekturiada – w poszukiwaniu urody słowa”.

22.05.2019 r. w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie w Sali im. Zbigniewa Herberta, odbył się Wielki finał konkursu „Lekturiada – w poszukiwaniu urody słowa”. Naszą szkołę dumnie reprezentowała uczennica Hanna Dziewulska, która zajęła I miejsce w szkolnym etapie konkursu. Opiekunem uczennicy była p. Beata Germanowicz. Organizatorem przedsięwzięcia byli Kurator Oświaty p. Magdalena Zaręba – Kulesza oraz Dyrektor Książnicy Pomorskiej p. Lucjan Bąbolewski.
Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Polskie Radio Szczecin. W konkursie swoje możliwości malowania słowem zaprezentowało 13 uczestników z różnych szkół naszego województwa.

 Laureatem konkursu oraz Puchar Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty otrzymała nasza uczennica Hanna Dziewulska. Zachwyciłą swą postawą, kulturą słowa oraz dbałością o język i styl wypowiedzi. Uczennica godnie promowała nasza szkołę i gminie w województwie. Otrzymała ciekawe nagrody. Jedną z nich będzie udział w audycji Polskiego Radia Szczecin.

 

 

 

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. „Najpiękniejsza Kartka Wielkanocna” został rozstrzygnięty. Do konkursu przystąpiło 40 uczniów z klas IV-VIII. Celem konkursu było: kultywowanie tradycji i zwyczajów Wielkanocnych, rozwijanie i promowanie uzdolnień artystycznych.

Po naradzie jury wybrało 5 najciekawszych kartek.

Oto lista zwycięzców:

I miejsce- Artur Kwiatkowski,

II miejsce- Klaudia Pustelnik, Amelia Kunkel,

III miejsce- Klaudia Kamińska, Wiktoria Grabowska.

Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.

 

 

 

29 marca 2019 r.

II miejce w powiatowym konkursie języka angielskiego

Nasze uczennice Karolina Kurczak i Aleksandra Pokorska brały udział w powiatowym konkursie języka angielskiego „Around the United Kingdom” w Kamieniu Pomorskim. Karolina zdobyła II miejsce w powiecie wykazując się dużą wiedzą na temat rodziny królewskiej, zabytków, historii i geografii Zjednoczonego Królestwa. Powtórzyła sukces z ubiegłego roku.

27 marca 2019 r.

Nasze siatkarki w finale wojewódzkim

Brawo dla naszych siatkarek! 
Półfinał mistrzostw województwa szkół podstawowych w mini piłce siatkowej dziewcząt odbył się w Goleniowie. 27 marca grę na wysokim poziomie zaprezentowały: Julia Gajlun, Nikola Kapusta, Maja Małecka, Nikola Jędrzejewska, Maria Cieloch, Paulina Bartniczuk, Klaudia Pustelnik, Maja Wereszczyńska, Martyna Guga, Martyna Mucha pod opieką trenera Tomasza Bartniczuka. W rozgrywkach pokonały: SP7 Szczecinek, SP18 Koszalin oraz SP4 Goleniów i będą uczestniczyć w finale wojewódzkim.

http://ikamien.pl/artykuly/27813

 

23 marca 2019 r.

Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny "Fraszka"

Uczniowie naszej szkoły przystąpili do X Edycji Konkursu „Fraszka” organizowanego przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i kultury Regionalnej „Pokolenie”.
Do konkursu przystąpiło 14 uczniów Szkoły Podstawowej im. Bolesława chrobrego chcących sprawdzić swoja wiedzę ze znajomości literatury, nauki o literaturze i nauki o języku. Opiekunem i realizatorem konkursu na terenie naszej szkoły była p. Beata Germanowicz.
Po otrzymaniu wyników okazało się, że uczennice Karolina Kurczak z kl. VIIb i Maria Cieloch z kl. VIb otrzymały bardzo dobry wynik (30 pkt), zaś uczniowie: Oskar Hałuszko z kl.VIIb, Hanna Dziewulska z kl.VIIb, Martyna Pietrzak z kl.VIIb, Oliwia Buczak z kl.Vb, Maja Wereszczyńska z kl.VIb, Sebastian Gil z kl.Vb, Wiktoria Grabowska z kl.VIb, Hołub Wiktoria z kl. Vc, Małgorzata Sarosiek z kl.VIb otrzymali wyróżnienia.

Serdecznie gratulujemy!

 

12 marca 2019 r.

Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Golczewo 2019

W bieżącym roku ruszyła XLII edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W eliminacjach środowiskowych odbywających się  w szkołach z terenu Gminy Golczewo wzięło udział 70 uczniów w dwóch grupach wiekowych. 

W pierwszym etapie w każdej szkole wyłonionych zostało po pięciu uczniów z poszczególnych grup wiekowych, którzy zakwalifikowali się do etapu gminnego.

12 marca 2019 r. w GOKiS w Golczewie odbyły się eliminacje gminne. Wśród zaproszonych gości byli:

 1. Z-ca Burmistrza - p. Andrzej Swatowski
 2. Dyrektor GOKiS w Golczewie - p. Agata Grzybowska
 3. Prezes Zarządu Miejsko - Gminnego OSP - dh Michał Opowicz
 4. Organizator, Wiceprezes  Zarządu Miejsko - Gminnego OSP – dh Piotr Lisiczko
 5. Opiekunowie uczestników Turnieju

Po dokonaniu oceny zakwalifikowano do eliminacji powiatowych następujących uczestników:

I grupa wiekowa (szkoła podstawowa klasy IV - VI)

2. miejsce Lipiński Mateusz               SP Golczewo

3.miejsce Bartniczuk Paulina            SP Golczewo

II grupa wiekowa (szkoła podstawowa klasy VII – VIII i gimnazjum)

 1.  Wyka Agata                     SP Golczewo

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki, a zdobywcy pierwszych trzech miejsc nagrody rzeczowe.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach tego turnieju, a wszystkich chętnych już dziś zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach OTWP. 
 

Link_do _strony_z_artykułem

13 marca 2019 r.

Konkurs Recytatorski pod hasłem "Malujemy słowem"

13.03.2019 roku w ZSP w Golczewie odbył się szkolny etap Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „Malujemy słowem”. Organizatorem konkursu była p. Beata Germanowicz. Do udziału zgłosiło się 12 recytatorów, którzy zgodnie z regulaminem zaprezentowali wybrane dwa teksty literackie z zakresu prozy i poezji.
Komisja dokonała oceny wg następujących kryteriów:
- dobór repertuaru,
- interpretacja utworów,
- kultura słowa,
- ogólny wyraz artystyczny.

Na tej podstawie wyłoniono najlepszych:
I miejsce Hanna Dziewulska z kl. VIIb
II miejsce Karolina Kurczak z kl. VIIb
III miejsce Grabowska Kamila z kl. Vb

Osoby te reprezentowały naszą szkołę na kolejnym etapie konkursu w Kamieniu Pomorskim – etap rejonowy, gdzie uczennica Hanna Dziewulska zajęła II miejsce, pięknie prezentując teksty:
- „Polsko ty wiernych miałaś synów” Edwarda Łajana
- „Zapałka na zakręcie” Krystyny Siesickiej

Konkursy w I semestrze 2018/2019

Konkursy ogólnopolskie, wojewódzkie, powiatowe

 1. Nagrodę Laureata w IX Wojewódzkim Przeglądzie Misteriów Bożonarodzeniowych w Kamieniu Pomorskim.
 2. Tytuł Laureata w XIV Regionalnym Przeglądzie Jasełek „ Idą Kolędnicy”
  w Kołobrzegu.
 3. I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Historycznym „Droga do niepodległej. Historia Polski 1795-1918” zajął - Julian Zieliński
 4. I miejsce na poziomie szkół podstawowych (Wioleta Charzyńska 6a) w konkursie plastycznym na projekt kartki pocztowej z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości „Oni walczyli o niepodległość”.
 5. II miejsce na poziomie gimnazjum (Monika Pawluk klasa 3b) w konkursie plastycznym na projekt kartki pocztowej z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości „Oni walczyli o niepodległość”.
 6. II miejsce w konkursie na etapie wojewódzkim „Tropem historii niezwykłych. Centrum Dialogu Przełomy” Aleksandra Pokorska, Zofia Kiełbasa, Zofia Wypych.
 7. I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Kamieńskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców w ramach Igrzysk Dzieci 2018/2019.
 8. III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Kamieńskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt.
 9. I miejsce dla koła misyjno-teatralnego. Uczniowie przystąpili do konkursu
  na najciekawszy różaniec misyjny w II Archidiecezjalnym Dniu Misyjnym Dzieci w Szczecinie.
 10. II miejsce zajął Oskar Hałuszko w wojewódzkim konkursie „Kronika rodzinna–100 lat wolności” organizowanym przez Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie.

 

Konkursy szkolne

 1. Konkurs o życiu św. Mikołaja biskupa z Myry.
 2. Gwiazdkowy konkurs matematyczny „Matematyczna bombka choinkowa”.
 3. Konkurs matematyczny „Stwórz gwiazdę matematyczną”.
 4. Konkurs matematyczny „Magiczne drzewo matematyczne”.
 5. „Szkolny konkurs plastyczny na stroik bożonarodzeniowy”
 6. Konkurs plastyczny na plakat „100 lat Niepodległości”.
 7. Konkursu wiedzy pt: "Tradycje Zwyczaje i Obyczaje Łowiectwa”, oraz konkursu plastycznego: pt: "Łowiectwo w Polskim Krajobrazie”.
 8. Konkurs plastyczny „Kartka urodzinowa dla Rzeczypospolitej”.
 9. Konkurs matematyczny „W krainie figur geometrycznych”.
 10. Szkolny konkurs na sowę biblioteczną.
 11. Szkolny konkurs na najładniejszą zakładkę szkolną.

 

4 grudania 2018 r.

Nasze uczennice 4 grudnia 2018 r. zajęły III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Kamieńskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt, które odbyły się w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2018/2019 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Kamieniu Pomorskim.

Naszą szkołę reprezentowały:

Weronika Mańczak
Aleksandra Kasperek
Natalia Błażejewska
Zuzanna Kwiręg
Izabela Biliniewicz
Patrycja Nowak
Anna Wypych

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

http://ikamien.pl/artykuly/26880/

5 grudnia 2018 r.

Wyróżnienia dla golczewskich uczniów

    W środę (5.12) w Zespole Szkół Publicznych w Golczewie odbył się szkolny apel, podczas którego Burmistrz Golczewa Maciej Zieliński wyróżnił golczewskich uczniów.

   

 

Listy gratulacyjne wręczono uczniom miejscowej szkoły za ostatnie edukacyjne sukcesy.

Wyróżnienia otrzymali:
    Julian Zieliński uczeń kl. VIII B SP w Golczewie za I miejsce w międzyszkolnym konkursie historycznym "Droga do Niepodległości" oraz za kwalifikacje do etapu rejonowego konkursów kuratoryjnych z siedmiu przedmiotów (historia, geografia, WOS, biologia, chemia, j. niemiecki, fizyka).

    Agata Wyka uczennicy kl. VIII A SP w Golczewie za kwalifikacje do etapu rejonowego konkursów kuratoryjnych z pięciu przedmiotów (matematyka, chemia, geografia, biologia, j. polski).

 

4 grudania 2018 r.

Podsumowanie konkursu plastycznego

Konkurs plastyczny na plakat „100 lat Niepodległości”, został rozstrzygnięty. Uczniowie rywalizowali na dwóch poziomach: klasy IV – VI oraz VII -VIII i gimnazjum.

W pierwszej kategorii miejsca zajęli:

I miejsce Maja Wereszczyńska

II miejsce Miłosz Słaby

III miejsce Wiktoria Hołub

Wyróżnienia: Karol Suszek i Filip Sztukin

W kategorii klas VII – VIII i gimnazjum:

I miejsce Oskar Hałuszko

II miejsce Magdalena Romanowska

III miejsce Aleksandra Wojciechowska

Wyróżnienia: Oskar Tyniec, Izabela Biliniewicz.

Uczniom serdecznie gratulujemy. Nagrody zostaną wręczone na apelu wychowawczym.

Organizator Urszula Furza

28 listopada 2018 r.

Wyniki konkursów łowieckich

Uczniowie którzy uzyskali najlepsze wyniki w konkursie wiedzy pt:  „Tradycje zwyczaje i obyczaje łowiectwa” :

Izabela Biliniewicz uplasowała się na I miejscu,

Zuzanna Kwiręg zajęła II miejsce,

Paweł  Glapa uzyskał III  miejsce.

 

W konkursie plastycznym pt: „Łowiectwo w polskim krajobrazie”

Na poziomie klas VII  i VIII

I miejsce zajęła Marcela Kolasińska,

II miejsce zajął Mateusz Cieślikiewicz,

III miejsce zajęła Karolina Kurczak

 Wyróżnienie uzyskała Izabela Biliniewicz,
 

Na poziomie klas IV i V

I miejsce zajęła Olimpia Kucharska

II miejsce zajęła wiktoria Hołub

III miejsce zajęła Julia Kolec.

 

Za pracę przestrzenną – makietę

I miejsce otrzymała  Julia Woźniak

II miejsce zajęła  Gabriela Kolasińska

III miejsce zajęła Klaudia Walczak

 

6 listopada 2018 r.

Droga do niepodległej. Historia Polski 1795-1918

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę nasza szkoła wzięła udział w Międzyszkolnym Konkursie Historycznym „Droga do niepodległej. Historia Polski 1795-1918”. Konkurs skierowany był dla uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu kamieńskiego, zorganizowała go Szkoła Podstawowa nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim. Po przeprowadzonych eliminacjach szkolnych wytypowaliśmy 3 uczniów, którzy 06 listopada 2018 r. udali się na eliminacje finałowe. W tym samym dniu ogłoszono wyniki. Pierwsze miejsce zajął uczeń naszej szkoły - Julian Zieliński, pozostałe osoby otrzymały wyróżnienia – Agata Wyka i Karolina Kurczak. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

http://www.sp2kamienpomorski.pl/?p=6029

 

11 listopada 2018 r.

Konkurs MNS-CDP "Kronika rodzinna - 100 lat wolnosci"

 

Z radością informujemy, że znane są wyniki konkursu MNS–CDP „Kronika rodzinna – 100 lat wolności”. Do Wojewódzkiej Komisji Konkursowej napłynęło dwadzieścia sześć prac z szesnastu szkół naszego regionu.

          Przypominamy, że zadanie uczniów polegało na przygotowaniu rodzinnej kroniki, składającej się z elementów plastycznych i opisu przedstawiającego najważniejsze wydarzenia z historii rodziny oraz rodzinnej miejscowości od roku 1918 do współczesności. Autor mógł się wcielić w rolę uczestnika lub świadka wydarzeń, które miały być osadzone w realiach własnej miejscowości lub regionu zachodniopomorskiego. Za pracę ocenianą w różnych aspektach można było zdobyć 100 punktów.

Wyniki konkursu prezentują się następująco:

I miejsce – Hanna Ciasnocha, uczennica klasy IV ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Gardnie. Opiekę merytoryczną sprawowały panie Anna Siwek oraz Lidia Kostrzewa. Tytuł pracy: „Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta”. Uczennica uzyskała 98 punktów.

II miejsce – Oskar Hałuszko, uczeń klasy VI ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Zespole Szkół Publicznych w Golczewie. Uczniem opiekowały się panie Aldona Kaczmarek i Elżbieta Nadzikiewicz. Tytuł pracy: „Siła przodków – siłą narodu”. Uczeń uzyskał 97 punktów.

III miejsce zdobyły ex aequo trzy uczennice:

Izabela Biliniewicz ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Zespole Szkół Publicznych w Golczewie. Uczennica klasy VII pracowała pod kierunkiem pań: Zdzisławy Biernackiej oraz Aldony Kaczmarek. Tytuł pracy: „Kronika rodzinna”.
Maja Wereszczyńska ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Zespole Szkół Publicznych w Golczewie. Uczennicą V klasy opiekowały się panie Agnieszka Adamowicz i Aldona Kaczmarek. Tytuł pracy: „Dzieje rodziny Cieślikiewiczów w Golczewie”.
Zofia Wojtachnia, uczennica klasy V ze Szkoły Podstawowej nr 44 im. ppor. Emilii Gierczak w Szczecinie. Opiekę merytoryczną sprawowała pani Katarzyna Grąbczewska. Tytuł pracy: „Mam na imię Zosia…”.
Izabela, Maja i Zofia uzyskały po 91 punktów.

Wojewódzka Komisja Konkursowa obradowała  w składzie:
Agnieszka Kuchcińska-Kurcz – przewodnicząca komisji,
Ewa Sobota – edukatorka MNS–CDP,
Edyta Szumocka – koordynatorka konkursu,
Justyna Wnuk – egzaminatorka maturalna, XI Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie,

Tegoroczny konkurs  miał bardzo wysoki i wyrównany poziom.

           Tradycyjnie uroczystość wręczenia dyplomów, wyróżnień i nagród odbyła się jesienią, w tym roku szkolnym 9 listopada 2018. Spotkaliśmy się w Centrum Dialogu Przełomy. Uczniowie po otrzymaniu nagród i wyróżnień, wręczanych przez dyrektora Muzeum Narodowego oraz Komisję Konkursową zostali zaproszeni do zwiedzania wystaw muzeum. Miłą niespodzianką był poczęstunek zorganizowany w muzealnej kawiarence.

          To kolejny sukces naszych uczniów. Coroczna edycja konkursów organizowanych przez Centrum Dialogu  Przełomy w Szczecinie cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów, które przekłada się na wysokie miejsca. Jesteśmy zawsze w czołówce. Prace uczniów zostaną wyeksponowane w sali muzealnej w grudniu.

Gratulujemy naszym uczniom oraz ich opiekunom.

                                                                             Zdzisława   Biernacka

 

 

 

2017/2018

7 marca 2018 r.

Konkurs "Tradycje Zwyczaje i Obyczaje Łowiectwa"

Dnia 07 marca 2018 r. uczniowie gimnazjum przystąpili do szkolnego konkursu wiedzy „Tradycje Zwyczaje i Obyczaje  Łowiectwa”.

 Celem konkursu było:

-  zdobycie przez uczniów podstawowych informacji na temat myśliwych i łowiectwa,

- poznanie podstawowych zwierząt łownych żyjących w polskich łowiskach, ze szczególnym uwzględnieniem zająca, lisa, dzika, jelenia i  sarny,

- współuczestnictwo uczniów w zakresie aktywnej ochrony zwierzyny, dokarmiania i poznania  środowisk jej bytowania

 

         Dzięki zdobytej wiedzy uczeń:

 • Wie, kim jest myśliwy i czym się zajmuje.
 • Wie, czym jest łowiectwo (ochrona, hodowla, polowanie, tradycje i zwyczaje).
 • Zna nazwy podstawowych zwierząt polskich pól i lasów.
 • Posiada podstawowe informacje na temat zwierząt polskich pól i lasów, a w szczególności: zająca, dzikiego królika, kuropatwy i bażanta.
 • Zna rolę drapieżników w przyrodzie.
 • Wie, co to jest zwierzę łowne, a co chronione.
 • Wie, jak zachować się na terenach leśnych, polnych i bagiennych.
 • Swobodnie i spontanicznie wypowiada się na dany temat.
 • Potrafi skupić się na wykonywanej pracy i doprowadzić ją do końca.
 • Umie współdziałać w grupie.

 

Do konkursu przystąpili:

Katarzyna Trzepałka,

Ola Zielińska,

Julian Zieliński,

Patrycja Nowak,

Oliwia Kołodziejek,

Patryk Witkowski,

Izabela Biliniewicz,

Tomasz Guga,

Julia Kochanowicz,

Przemysław Kasprzykowski,

Zuzanna Kwiręg,

Joanna Zgierska,

Marcin Dyszel,

Dawid Ziółkowski,

Rozalka Forgiel,

Natalia Błażejewska

Pierwsze miejsce zdobyła: Katarzyna Trzepałka z klasy III b

Drugie miejsce zdobyła: Ola Zielińska z klasy VII b

Trzecie miejsce zajął: Julian Zieliński z klasy VIIb

 Uczniom gratulujemy.

 Joanna Maciejewska

26 marca 2018 r.

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW!

Ukazały się końcowe wyniki etapu Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów: Agata Wyka i Julian Zieliński, którzy byli finalistami etapu rejonowego w Kamieniu Pomorskim. Zmagania konkursowe zakończyły się sukcesem dla Julka Zielińskiego, który zajął 5. miejsce i jednocześnie uzyskał status Laureata. Dzięki temu jest zwolniony z części egzaminu ósmoklasisty, uzyskując jednocześnie maksymalną liczbę punktów. Agata na etapie wojewódzkim zajęła 11. miejsce i uzyskała tytuł Finalisty. Opiekunem Juliana jest pani Zdzisława Biernacka a Agaty Wyki pani Agnieszka Katowicz-Stróż. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

2 marca 2018 r.

ELIMINACJE GMINNE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ GOLCZEWO 2018 ROZSTRZYGNIĘTE

Dnia 02.03.2018r. w Zespole Szkół Publicznych w Golczewie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Eliminacje te  poprzedzone były eliminacjami środowiskowymi, w których wzięło udział (łącznie w dwóch grupach wiekowych) 82 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Wysokiej Kamieńskiej i Golczewie oraz Gimnazjum w Golczewie. Do eliminacji gminnych zakwalifikowało się 15 uczestników:  z grupy I - 10  i z  grupy II - 5. Zawodnicy  rozwiązywali  test składający się z 30 pytań. Po dokonaniu oceny do eliminacji powiatowych, które odbędą się 22.03.2018r. w Kamieniu Pomorskim, zakwalifikowali się następujący uczestnicy:

I grupa  (kl. I-VI szkoły podstawowej)

 1. Solecki Kacper                  SP Wysoka Kamieńska
 2. Przygodzka Oliwia            SP Wysoka Kamieńska
 3. Hołub Wiktoria                  SP Golczewo

II grupa  (kl. VII, VIII szkoły podstawowej i II, III gimnazjum)

 1.  Wyka Agata                 kl. VII  SP Golczewo
 2. Typek Gracjan              kl. VII  SP Wysoka Kamieńska
 3. Wypych Anna               kl. VII  SP Golczewo

 

Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk Burmistrza Golczewa - p. Lecha Ferdynusa oraz Prezesa Zarządu Miejsko - Gminnego OSP - dh Michała Opowicza dyplomy oraz nagrody pocieszenia, a zdobywcy pierwszych trzech miejsc nagrody rzeczowe. Nagrodę specjalną dla najmłodszego uczestnika ufundowała p. dyrektor ZSP w Golczewie - Aldona Kaczmarek zaś dla najmłodszej uczestniczki - Prezes OSP w Golczewie
- dh Stanisław Szymanek.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach tego turnieju, a wszystkich chętnych już dziś zapraszamy do udziału
w kolejnych edycjach OTWP.

współorganizator  Beata Piotrowska

14 lutego 2018 r.

Konkurs "Walentynkowa prezentacja klasy" rozstrzygnięty!

Zadaniem uczniów poszczególnych klas było dekorowanie sali, zaprezentowanie koloru czerwonego i różowego w postaci ubioru, elementów dodatkowych a także wymyślenie hasła związanego ze świętem.

Wyniki konkursu „Walentynkowa prezentacja klasy”

Klasy I-III szkoły podstawowej

I miejsce – 3A


 

II miejsce – 3C


 

III miejsce – 1B

 

Klasy IV-VII szkoły podstawowej

 

I miejsce – 6B


 

II miejsce – 7B


 

III miejsce – 5A

 

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

12 lutego 2018 r.

Kolejne wyróżnienia dla uczniów Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie

Tegoroczne Jasełka pod tytułem „Wielkie rzeczy uczynił mi…” były wykonane przez 27 osób z klas IV-VII Szkoły Podstawowej, którzy wcielili się w role aniołów, pasterzy i nie tylko. Aktorzy w trzech aktach poprzez słowo, pieśń i taniec opowiedzieli historię narodzin Jezusa. Jasełka obejrzała szeroka publiczność dnia 6 stycznia podczas Orszaku Trzech Króli. Uczniowie wystąpili także dla społeczności  szkolnej. Przedstawienie było ciekawe i dynamiczne. Wzbudziło wiele emocj i podziw dla talentów występujących.

W  bieżącym  roku uczniowie ZSP w Golczewie brali udział w dwóch konkursach przedstawień o tematyce bożonarodzeniowej. W Kamieniu Pomorskim dnia 4 stycznia zaprezentowaliśmy nasz spektakl w czasie VIII Wojewódzkiego Przeglądu Misteriów Bożonarodzeniowych i uzyskaliśmy nagrodę oraz Wyróżnienie. Kolejną nagrodę i Wyróżnienie Pierwszego stopnia nasz zespół teatralny otrzymał w XIII Regionalnym Przeglądzie Jasełek w Kołobrzegu.

W obu konkursach rywalizowały szkoły z województwa i regionu kołobrzeskiego. W każdym brało udział ok. 500 uczniów szkół różnego typu. Tym bardziej jesteśmy dumni z postępów naszych uczniów, ponieważ każdego roku w obu przeglądach otrzymują nagrody, a ich gra aktorska jest coraz doskonalsza. Mamy wspaniałych uczniów, którzy godnie reprezentują szkołę i sławią dobre imię Golczewa.

Spektakl przygotowały nauczycielki Szkoły Podstawowej: Renata Baraniak i Danuta Grzejszczak.

9 lutego 2018 r.

Nasi finaliści konkursów kuratoryjnych

Tegoroczne zmagania podczas konkursów kuratoryjnych zaowocowały sukcesami!
Czworo naszych uczniów otrzymało tytuł finalisty etapu wojewódzkiego. Język polski reprezentowały aż dwie osoby z klas siódmych - Agata Wyka i Julian Zieliński. Podwójnym finalistą z języka angielskiego i historii jest Krzysztof Grzeszczak – gimnazjalista z klasy trzeciej. Dumni czekamy na dalsze zwycięstwa.

Powodzenia!

 

11 września 2017 r.

Konkurs Zdarzyło się...

11 września 2017 roku w sali konferencyjnej Muzeum Narodowego w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy odbyło się podsumowanie konkursu literacko – plastycznego „Zdarzyło się…”. Spośród kilkudziesięciu prac nadesłanych na konkurs uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie zostali wysoko ocenieni i wyróżnieni. Celem konkursu było przedstawienie wydarzenia z przeszłości związanego z małą ojczyzną. Kryteria regulaminowe były bardzo wysokie i uwzględniały między innymi: walory literackie, poprawność gatunkową, walory artystyczne, czytelność przekazu.W grupie szkół podstawowych laureatką I miejsca została Amelia Natalia Robelka. II miejsce zajął Paweł Grzejszczak, a wyróżnieni II stopnia otrzymała Karolina Kurczak. Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawowały panie: Zdzisława Biernacka, Bożena Mańczak, Aldona Kaczmarek, Elżbieta Nadzikiewicz i Agnieszka Adamowicz. Konkurs był objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza.

 

 

2016/2017

22 czerwca 2017 r.

„Zdarzyło się…” to konkurs, który był inicjatywą z zakresu edukacji historyczno-obywatelskiej, związany z historią miejscowości, najbliższej okolicy ucznia. Organizatorem konkursu było Muzeum Narodowe w Szczecinie Centrum Dialogu Przełomy. Konkurs został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza.

Głównym celem konkursu było kształtowanie u uczniów postawy obywatelskiej oraz poszanowania tradycji, kultury własnego regionu i narodu.

Uczniowie mieli za zadanie przygotować pracę, która składała się z dwóch części. Pierwsza z nich to plakat, a druga praca literacka. Praca miała dotyczyć naszej lokalnej historii po 1945 roku.

Ze szkół podstawowych nadesłano 42 prace z 17 szkół podstawowych z terenu województwa zachodniopomorskiego. Najlepsi okazali się nasi uczniowie.


I miejsce – Amelia Natalia Robelka

II miejsce – Paweł Grzejszczak
 

Ośmiorgu uczennicom i uczniom Komisja przyznała także wyróżnienia II stopnia. Jedną z nich była Karolina Kurczak.

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Więcej informacji na stronie

http://www.muzeum.szczecin.pl/wydarzenie/723-konkurs-cdp-zdarzylo-sie-rozstrzygniety.html

 

05 czerwca 2017 r.

W maju odbył się Powiatowy Konkurs Plastyczny „ILUSTRACJA DO UTWORU MARII KONOPNICKIEJ”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Stuchowie. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas I-III i IV-VI. Do konkursu przystąpiło 13 uczniów z naszej szkoły.

1. Wiktoria Hołub 3c

2. Artur Kwiatkowski 3a

3. Karolina Kurczak 5b

4. Olimpia Kucharska 3d

5. Aleksandra Pustelnik 3c

6. Fabian Zelerowicz 2d

7. Ksawery Zientara 2d

8. Estera Jędrulak 3c

9. Sebastian Gil 3b

10. Miłosz Słaby 3d

11. Julia Kolec 2a

12. Wiktoria Witkowska Va

13. Zuzanna Zając 2a

 

WYNIKI

 

Kategoria klas I – III

I miejsce – Artur Kwiatkowski Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Golczewie

II – Ksawery Zientara Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Golczewie

Kategoria klas IV – VI

II – Karolina Kurczak Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Golczewie

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i gratulujemy autorom wyróżnionych prac.

Urszula Szukalska

22 maja 2017 r.

Zużyte baterie i akumulatory stanowią zagrożenie głównie ze względu na ołów, kadm i nikiel. Wprowadzone do środowiska powodują zakłócenia procesów samooczyszczania w wodach i glebie. Może nastąpić również skażenie wód gruntowych stanowiących źródło wody pitnej. Uczniowie naszej szkoły od wielu lat zbierają zużyte baterie, biorąc udział w konkursie „Zbieracz baterii”. W maju nastąpiło podsumowanie wyników konkursu. Do najlepszych należą:

- I miejsce Izabela Biliniewicz VIb 18kg oraz Igor Szukalski I a gimnazjum 18kg baterii,

- II miejsce Weronika Dębowczyk VIb 12 kg,

- III miejsce Klaudia Pustelnik IVa 9 kg,

- IV miejsce Adam Kurzyk Vb 5 kg,

- V miejsce Amelia Pietryniak Va 4kg.

28 kwietnia 2017 r.

  Zakończył się Wojewódzki Konkurs Plastyczno – Literacki „Drzewo w literaturze i sztuce”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim. Udział wzięli uczniowie ze szkół i przedszkoli naszego województwa. Zdobyliśmy w nim dwie nagrody i jedno wyróżnienie. Konkurs plastyczny rozstrzygnięty został w kilku kategoriach wiekowych. W kategorii wiekowej 5-6 lat lat Artur Stępień z klasy 0 „b” zajął II miejsce, a Marcela Kolasińska z klasy VI „a” zdobyła wyróżnienie. Część literacka zakończyła się dla nas sukcesem.

Adam Chłopek, uczeń klasy V „a” swoim utworem „Rzeźba” wraz z uczennicą SP nr 18 w Szczecinie, Mają Docz, zajął I miejsce. Uczniowie odebrali nagrody w dniu 28.04.2017 na specjalnej gali podsumowującej ich osiągnięcia. Prezentujemy wiersz Adama Chłopka pt. „Rzeźba”, gratulujemy uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekunowie:
Urszula Furza
Zdzisława Biernacka

23 kwietnia 2017 r.

23 kwietnia 2017 roku w Połczynie - Zdroju spotkali się zwycięzcy eliminacji powiatowych OTWP. Przedstawiciele trzech grup wiekowych: uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych rywalizowali w eliminacjach wojewódzkich turnieju. Uczestniczyła w nim uczennica naszej szkoły - Agata Wyka, która w swojej grupie wiekowej reprezentowała powiat kamieński. Agata zajęła wysokie - IV miejsce wśród 19 uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych edycjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

05 kwietnia 2017 r.

W środę  05  kwietnia odbył się Etap Powiatowy XL edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa  w Ruchu Drogowego, który miał miejsce w Hali Widowiskowo-Sportowej w Kamieniu Pomorskim.

Celem turnieju było podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez popularyzacje przepisów i zasad bezpieczeństwa poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu  popularyzowanie podstawowy zasad  i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu oraz inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W eliminacjach brały udział czteroosobowe drużyny (2 dziewczyny i 2 chłopców) ze szkoły podstawowej i trzyosobowe z gimnazjum. Każda z nich musiała wykazać się wiedzą na temat ruchu drogowego oraz umiejętnościami praktycznymi. Na początku każdy uczestnik rozwiązywał test z ruchu drogowego. Druga część to sprawdzenie umiejętności po mobilnym miasteczku ruchu drogowego a także jazda na torze przeszkód (slalom, rynna, łezka, przenoszenie przedmiotu, tarka, itd.). Całość zmagań kończyła konkurencja udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Szkołę podstawową reprezentowali:

Izabela Biliniewicz,

Zuzanna Kwiręg,

Marek Wawrzyński,

Dawid Starzyński,

którzy zajęli III miejsce spośród ośmiu szkół powiatu kamieńskiego.

Opiekunem drużyny była pani Urszula Szukalska.

Drużyny otrzymały puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

GALERIA

31 marca 2017 r.

Dnia 31 marca 2017 roku w Kamieniu Pomorskim odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom", w którym uczestniczyli  uczniowie naszej szkoły. Po przeprowadzonym teście pisemnym w grupie I (uczniowie szkół podstawowych)

I miejsce i awans do eliminacji wojewódzkich zajęła Agata Wyka z kl. VI b,

II miejsce - Wiktor Markiewicz też z kl. VI b.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału w Turnieju oraz osiągniętych wyników a uczennicy Agacie powodzenia na eliminacjach wojewódzkich.

 

27 marca 2017 r.

Hania Dziewulska zdobyła wyóżnienie

Uczennnica klasy 5b, Hanna Dziewulska zdobyła wyróżnienie podczas Finału Powiatowego Etapu Małego Konkursu Recytatorskiego. Jury pod przewodnictwem aktora Teatru Współczesnego w Szczecinie Pawła Adamskiego wysłuchało 27 uczestników w trzech kategoriach wiekowych. Konkurs miał miejsce w Sali Widowiskowej Kamieńskiego Domu Kultury.

Jurorzy podkreślili wysoki poziom wykonawców.
Wyróżnienia przyznano w kategorii I – III

Bianka Koniarz ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kamieniu Pomorskim
Gabriela Derlatka ze Szkoły Podstawowej we Wrzosowie

w kategorii IV – VI

Martyna Dajlid z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kołczewie
Wojciech Brenda ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kamieniu Pomorskim
Hanna Dziewulska ze Szkoły Podstawowej w Golczewie

w kategorii gimnazja
Anna Ludwicka z Publicznego Gimnazjum w Wolinie

Laureatami przeglądu zostali:
Kornel Przybyłek z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dargobądzu
Sara Sobczak ze Szkoły Podstawowej we Wrzosowie
Maja Filipczak ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kamieniu Pomorskim.

Hania brawo!

http://www.kamienskie.info/final-powiatowego-etapu-malego-konkursu-recytatorskiego/

25 marca 2017 r.

Siatkarski weekend w Golczewie

   25 marca w hali ZSP Golczewo odbył się turniej eliminacyjny dwójek siatkarskich dziewcząt do ogólnopolskiego turnieju ENEA Mini Cup 2017. W sportowych rozgrywkach wzięło udział 17 zespołów z Goleniowa, Gryfic, Niechorza i Golczewa. Bardzo dobrze zaprezentowały się zawodniczki UKS Golczewita Golczewo,  które zajęły następujące miejsca:

 

I miejsce - Golczewita I
(Nikola Kapusta, Paulina Bartniczuk, Martyna Mucha),

IV miejsce - Golczewita II
(Julia Gajlun, Maria Cieloch, Martyna Guga),

XIII miejsce - Golczewita IV
(Maja Małecka, Aleksandra Kwiręg, Nikola Jędrzejewska),

XV miejsce - Golczewita III
(Maja Wereszczyńska, Klaudia Pustelnik, Oliwia Kapczyńska).

Cztery najlepsze zespoły z trzech turniejów eliminacyjnych zakwalifikują się do finału wojewódzkiego, a dwa najlepsze z finału województwa do finału Mistrzostw Polski. Organizatorami turnieju byli: Zespół Szkół Publicznych w Golczewie, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie oraz Uczniowski Klub Sportowy Golczewita Golczewo. www.golczewo.pl

24 marca 2017 r.

W Zespole Szkół Publicznych w Golczewie odbyło się uroczyste podsumowanie projektu łowieckiego. Wręczone zostały nagrody w trzech konkursach: plastyczny pt. „Łowiectwo w oczach dzieci”, przyrodniczo – łowiecki pt. „Łowiectwo-między kulturą a naturą” oraz fotograficzny pt. „Łowiectwo w polskim krajobrazie”. Współorganizatorem konkursów było Koło Łowieckie „Żubr”. Celem takich form współzawodnictwa uczniów jest kształtowanie właściwych postaw dzieci i młodzieży wobec przyrody oraz możliwość poznawania tradycji, etyki i obyczajów łowieckich. Wskazują prawdę o ogromnej pracy tych instytucji na rzecz odnowy przyrody. W świetlicy szkolnej zostały wystawione najlepsze prace uczniów – zdjęcia, makiety i prace malarskie. Uczniowie, którzy wygrali:

I miejsce -Izabella Biliniewicz

II miejsce- Marcela Kolasińska

III miejsce – Paweł Grzejszczak

III  miejsce – Natala Furmanek

Na poziomie klas I-III:

I miejsce- Nadia Pawluś

II miejsce - Julia Kolec

III miejsce - Alicja Leus

III miejsce - Alan Dranikowski

W konkursie przyrodniczo –łowieckim do najlepszych należą:

W klasach IV – VI:

 Julian Zieliński- I miejsce

 Oskar Hałuszko – II miejsce

Izabella Biliniewicz – III miejsce

Nagrody ufundowało Koło Łowieckie „Żubr”, a wręczył Prezes koła Pan W. Bratek.

Uczniowie przywitali myśliwych i pożegnali hasłem „Darz Bór”.

 

 

17 marca 2017 r.

II etap Międzynarodowego Konkursu Matematycznego dla klas IV-VI odbył się 17 marca br. w Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim.  Celem  konkursu było wyłonienie talentów matematycznych, zachęcenie młodzieży do lepszego opanowania pojęć i metod matematycznych, rozwijanie intuicyjnych pomysłów, kształtowanie zachowania w sytuacjach nowych i trudnych oraz przełamywanie niechęci do „trudnego” przedmiotu. Uczeń  z naszej szkoły Wiktor Markiewicz odniósł sukces i otrzymał wyróżnienie w tym konkursie. Gratulujemy!  

09 marca 2017 r.

ELIMINACJE GMINNE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

Dnia 09.03.2017r. w GOKiS w Golczewie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Eliminacje te  poprzedzone były eliminacjami środowiskowymi, w których wzięło udział (łącznie w dwóch grupach wiekowych) 67 ze Szkoły Podstawowej w Wysokiej Kamieńskiej i Golczewie oraz Gimnazjum w Golczewie. Po dokonaniu oceny zakwalifikowano do eliminacji powiatowych, które odbędą się 31.03.2017r. w Kamieniu Pomorskim  następujących uczestników:

I grupa wiekowa (szkoła podstawowa)

 1. Wyka Agata SP Golczewo 
 2. Markiewicz Wiktor SP Golczewo
 3. Musiał Nikola SP Wysoka Kamieńska

Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk Burmistrza Golczewa - p. Andrzeja Danieluka oraz Prezesa Zarządu Miejsko - Gminnego OSP - dh Michała Opowicza dyplomy oraz nagrody pocieszenia, a zdobywcy pierwszych trzech miejsc nagrody rzeczowe. Nagrodę specjalną dla najmłodszego uczestnika ufundowała p. dyrektor ZSP w Golczewie - Aldona Kaczmarek. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach tego turnieju a wszystkich chętnych już dziś zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach OTWP.

Beata Piotrowska

02 marca 2017 r.

Konkurs na kartkę wielkanocną

Odbył się etap szkolny konkursu na pracę graficzną „Kartka Wielkanocna” organizowanego przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego. Kartka miała być wykonana w dowolnym programie do tworzenia grafiki. Każda szkoła mogła przesłać maksymalnie trzy prace. Na poziomie szkolnym zwyciężyli i tym samym zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego:

I miejsce Wioleta Charzyńska

II miejsce Karolina Kurczak

III miejsce Paweł Grzejszczak

Wyróżnienie zdobył Artur Kwiatkowski

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

19 stycznia 2017 r.

Szkoła Podstawowa w Golczewie zdobyła kolejne laury na przeglądach teatralnych

Jedna Ewangelia o  Bożym Narodzeniu może być  w  tak  różny sposób ukazana w zależności od pomysłu twórcy. Tegoroczne Misterium „Ach, co za noc” o narodzinach Jezusa  przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Golczewie, zostało osadzone w klimacie niezwykłej nocy, orientalnej muzyce oraz tańcu. Największe wrażenie sprawiało tworzenie przez anioły  Gwiazdy betlejemskiej przy użyciu zwiewnego materiału. Udało się podczas wszystkich pięciu występów wykonać gwiazdę z ogromnym kunsztem. Uczniowie wcielili się w pasterzy, Maryję, Józefa, chorych ludzi, mędrców, nauczycielkę i cudowne owieczki oraz  podstępnego niedźwiedzia i Wielką Niedźwiedzicę, którzy okazali się ciemnymi charakterami naszego spektaklu. Przedstawienie było prezentowane szerokiej publiczności na trzech różnych scenach; w Golczewie dla uczniów -wprowadzając w atmosferę Świąt Narodzenia Pańskiego, kolejny raz 13 stycznia  dla rodzin i zaproszonych gości  z naszej gminy i delegacji z zagranicy. Wystąpiliśmy w Kamieniu Pom. podczas Wojewódzkiego Przeglądu  Misteriów uzyskując Puchar Marszałka Zachodniopomorskiego i tytuł Laureata. Natomiast dnia 19  stycznia zaprezentowaliśmy swoje umiejętności teatralne na scenie w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu, uzyskując ponownie tytuł  Laureata i bardzo cenne nagrody.  W przedstawieniu brało udział 28 aktorów z klas III-VI. Nad całością scenariusza, kostiumów,  muzyki i  choreografii tańca czuwały nauczycielki: Renata Baraniak i Danuta Grzejszczak. Od kilku lat szkoła w Golczewie znajduje się w gronie najlepszych zespołów teatralnych, więc tym większe dla nas zadanie, aby w przyszłym roku, ponownie dać z siebie wszystko, aby sięgnąć po szczyt. Dziękujemy wszystkim wspaniałym uczniom, którzy są obdarzeni talentami i chętnie dzielą się nimi z innymi, dostarczając tylu duchowych wrażeń.

23 grudnia 2016 r.

Konkurs komputerowy "Choinka"

Uczniowie klas I-III i IV-VI wzięli udział w konkursie na grafikę komputerową. Tematem konkursu była choinka, która mogła zostać wykonana w dowolnym edytorze grafiki. W konkursie wzięło udział 46 uczniów naszej szkoły:
(Alicja Myśliwiec, Piotr Kozłowski, Feliks Zych, Laura Wypych, Nikola Siedlecka, Aleksandra Pokorska, Klaudia Walczak, Klaudia Kamińska, Wiktoria Iłowiecka, Filip Sztukin, Emilia Prusk, Krzysztof Strycharczyk, Łukasz Pawlak, Mikołaj Kołodziejek, Alan Dranikowski, Sebastian Gil, Oliwier Witkowski, Nadia Pawluś, Aleksandra Nadolska, Oliwia Kucharska, Piotr Mikołajczyk, Kamila Grabowska, Julia Matczak, Mieszko Gajlun, Julia Kolec, Zuzanna Zając, Miłosz Słaby, Martyna Furmanek, Jakub Koperski, Zofia Kiełbasa, Alicja Leus, Maciej Cebulski, Aleksandra Kawecka, Fabian Zelerowicz, Błażej Włodarczyk, Sebastian Klunder, Paweł Grzejszczak, Maja Wereszczyńska, Karolina Kurczak, Adam Chłopek, Karolina Jaworska, Małgorzata Sarosiek, Oliwia Kapczyńska, Oskar Hałuszko, Mateusz Cieślikiewicz).

Wszystkie prace wykonane były zgodnie z tematem i wymagały dużego nakładu pracy. Tak wiele prac stanowiło wyzwanie dla oceniających. Komisja w składzie p.Urszula Furza, p.Joanna Sztukin , p. Renata Baraniak wytypowała zwycięzców na dwóch poziomach.

Klasy I-III

I miejsce Emilia Prusak

II miejsce Julia Kolec

III miejsce Nadia Pawluś

 

Klasy IV-VI

I miejsce Oskar Hałuszko

II miejsce Karolina Kurczak

III miejsce Karolina Jaworska

Wszystkie prace można było podziwiać na wystawie zorganizowanej w szkole. Organizatorem konkursu była p. Urszula Szukalska. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

23 grudnia 2016 r.

Wyniki konkursu technicznego "Bombka"

Został rozstrzygnięty konkurs na naszywanie aplikacji na tkaninie. Tematem konkursu była bombka. Uczestnicy naszywali różne tkaniny, guziki, cekiny, koraliki. Do konkursu przystąpiło 32 uczniów klas IV-VI. Dzieci wykazały się umiejętnością szycia ręcznego, przyszywania i naszywania różnorodnych materiałów na tkaninę, którą  otrzymali od organizatora. Z pośród trzydziestu dwóch prac komisja w składzie: p. Urszula Furza, p. Joanna Sztukin, p. Aldona Kaczmarek wyłoniła zwycięzców:

I miejsce

Hanna Dziewulska 5b

II miejsce

Patrycja Nowak 6b

III miejsce

Alicja Golec 4a

Ze względu na wysoki poziom prac, komisja zdecydowała przyznać wyróżnienia, otrzymują je: Oliwia Kapczyńska, Nikola Jędrzejewska, Wiktoria Witkowska, Marcin Krukowski, Amelia Robelka, Hanna Kolasińska, Zofia Plucińska, Mikołaj Haba, Aleksandra Wojciechowska, Klaudia Król, Adam Kurzyk, Zuzanna Stepień, Urszula Oleksiewicz, Karolina Kurczak, Martyna Guga, Oliwia Liro, Julian Zieliński, Nikola Grabacz, Aleksandra Liber, Wiktor Markiewicz, Oskar Hałuszko, Florencja Paluch, Amelia Kunkel, Martyna Ziółkowska, Hanna Prajwowska, Kacper Nakoneczny, Zofia Rucińska, Izabela Biliniewicz, Marta Owczarek.

Wszystkie prace można podziwiać na wystawie zorganizowanej w szkole. Uczestnikom gratuluję i zapraszam do udziału w kolejnych konkursach.

Tkaniny, na których dzieci mogły wykonać swoje prace otrzymaliśmy z zakładu Politeknik w Rokicie, za co serdecznie dziękujemy. Dzieci wykorzystują je także na zajęciach koła technicznego. Organizator Urszula Szukalska.

 

23 grudnia 2016 r.

Konkurs "Choinka przestrzenna"

Został rozstrzygnięty konkurs na  choinkę przestrzenną. Praca mogła zostać wykonana dowolną techniką plastyczną, zachowując formę przestrzenną. W konkursie wzięło udział 32 uczniów z klas IV-VI szkoły podstawowej I-III gimnazjum. Wykonane pracy pokazały, że uczestników cechuje kreatywność. Ich choinki wykonane były z takich materiałów jak: pióra, tapeta, siatka, papier, makaron, sznurek, plastikowe widelce i łyżeczki, itd. Wśród uczniów klas IV-VI zwyciężyli:

I miejsce

Wiktor Markiewicz

II miejsce

Zofia Plucińska

III miejsce

Izabela Biliniewicz

 

Wyróżnienie otrzymali

Martyna Pietrzak

Krzysztof Pawlak

Wioleta Charzyńska

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorem konkursu była p. Urszula Furza.

 

10 grudnia 2016 r.

Drugi turniej i drugie podium najmłodszych siatkarek

    W dniu 10 grudnia w Niechorzu odbył się turniej piłki siatkowej „Jedynki Niechorze 2016”. W zawodach wzięły udział 42. zawodniczki z Gryfic, Czaplinka, Bani, Kołobrzegu, Niechorza oraz Golczewa.

   Bardzo dobrze spisały się młode siatkarki z UKS Golczewita. Dwie z nich stanęły na podium tj. Paulina Bartniczuk zajmując II miejsce oraz Nikola Kapusta - III miejsce. Inne występujące zawodniczki golczewskiego klubu także spisały się bardzo dobrze zajmując odpowiednio: Martyna Mucha – XI miejsce, Maria Cieloch - XV miejsce i Martyna Guga - XXV miejsce. Wyniki pozwalają optymistycznie patrzeć na następne turnieje.
   Gratulujemy młodym siatkarkom sukcesów i wierzymy, że zdobyte doświadczenie zaprocentuje jeszcze lepszymi wynikami na kolejnych zawodach. www.golczewo.pl

28 listopada 2016 r.

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

READING AND GRAMMAR  28 listopada 2016 r.

Już po raz ósmy W Zespole Szkół Publicznych w Golczewie odbył się Międzyszkolny konkurs języka angielskiego. Od pięciu  lat konkurs obejmuje swym zakresem umiejętności czytania ze zrozumieniem, wykorzystaniem znajomości środków językowych i funkcji językowych popularnie mówiąc znajomością gramatyki. W konkursie wzięło udział osiem szkół powiatu kamieńskiego: SP Wrzosowo, SP Jarszewo, SP Kołczewo, SP Wolin, SP-1 Kamień Pomorski, SP-2 Kamień Pomorski, ZSP Golczewo, SP Wysoka Kamieńska. I etap konkursu  uczniowie napisali w swoich szkołach, a do Golczewa przyjechali tylko finaliści na poziomach klas czwartych, piątych i szóstych- 22 osoby. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą, za to zostali nagrodzeni drobnymi nagrodami rzeczowymi i dyplomami.

  Na poziomie klas czwartych zwyciężyli:

I miejsce - Emilia Wilczyńska SP-2 Kamień Pomorski

II miejsce – Anna Chełstowska SP Jarszewo

III miejsce - Erwin Kaczmarek SP Wolin

 

   Na poziomie klas piątych zwyciężyli:

 I miejsce- Igor Pałosz  SP Wolin

II miejsce –Weronika Jarema SP-2 Kamień Pomorski

III miejsce – Samanta Juszkiewicz SP Kołczewo

 

   Na poziomie klas szóstych zwyciężyli:

 I miejsce - Agata Wyka  ZSP Golczewo

II miejsce - Antoni  Przydryga SP-2 Kamień Pomorski

III miejsce - Natalia Konieczna SP Wolin

Puchar Dyrektora ZSP dla Najlepszej Szkoły  już po raz drugi otrzymała szkoła SP-2 Kamień Pomorski.

Nauczyciele języka angielskiego ZSP w Golczewie

26 listopada 2016 r.

Udane rozpoczęcie sezonu najmłodszych siatkarek

    Udanie rozpoczęły sezon najmłodsze siatkarki UKS GOLCZEWITA, które 26 listopada brały udział w turnieju "Gryfickie Singielki". W turnieju wzięło udział 64 zawodniczek ze Szczecina, Szczecinka, Goleniowa, Kołobrzegu, Połczyna Zdrój, Trzebiatowa, Czaplinka, Gryfic, Bani oraz Golczewa.

   W całym turnieju rozegrano 318 meczów na 9 boiskach. W zawodach brało udział 12 zawodniczek UKS Golczewita. Dla niektórych były to pierwsze zawody w życiu. W klasyfikacji końcowej dwie zawodniczki UKS Golczewita stanęły na podium zajmując II miejsce- Nikola Kapusta i III miejsce Paulina Bartniczuk. Zwyciężyła zawodniczka kołobrzeskiego klubu - Greczyńska Wiktoria. Pozostałe zawodniczki zajęły następujące miejsca:

9 Gajlun Julia
13 Cieloch Maria
27 Mucha Martyna
33 Pustelnik Klaudia
34 Guga Martyna
38 Kapczyńska Oliwia
42 Małecka Maja
43 Wereszczyńska Maja
50 Kwiręg Aleksandra
62 Jędrzejewska Nikola

    Pomimo rywalizacji zawodniczki wspólnie sobie kibicowały i dobrze się bawiły, integrując się z innymi uczestniczkami turnieju.
    Gorąco gratulujemy naszym młodym siatkarkom sukcesów i życzmy spełnienia siatkarskich marzeń. www.golczewo.pl

 

29 września 2016 r.

Laureaci konkursu Opowiem wam bajkę

   W czwartek, 29 września 2016 roku o godzinie 15.00 na pl. Solidarności 1 odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie tematycznym organizowanym przez Muzeum Narodowe w Szczecinie Centrum Dialogu Przełomy „Opowiem wam bajkę…”.

   Wpłynęło ponad 50 prac z 18 szkół i placówek naszego województw.
   Celem konkursu było kształtowanie u uczniów postawy obywatelskiej oraz poszanowania tradycji, kultury własnego regionu i narodu. Konkurs miał również na celu rozwijanie zainteresowań historycznych, zwłaszcza związanych z bliższą i dalszą przeszłością oraz prezentację umiejętność pozyskiwania i kreatywnego wykorzystywania informacji z różnych źródeł. W atrakcyjny, oryginalny sposób poznawali przeszłość małej ojczyzny przez twórcze ukazanie opowieści związanych ze swoim miejscem zamieszkania. Udział w konkursie przyczynił się
z pewnością do wszechstronnego rozwoju i doskonalenia umiejętności związanych z edukacją  humanistyczną.
   Prace oceniane były zgodnie z przyjętymi w regulaminie konkursu kryteriami. Szczególnej ocenie podlegała umiejętność budowania wypowiedzi poprawnej pod względem językowym i stylistycznym w formie: bajki, baśni lub legendy.
   Wśród laureatów znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie.
   Igor Szukalski uczeń kl. I Gimnazjum im. M. Skłodowskiej – Curie zdobył II miejsce za pracę Bajka o rozkapryszonej królewnie, która w formie wierszowanej ukazywała różne elementy związane z topografią i historią okolic Golczewa. Igor w swojej bajce opowiedział z czego słynęły Kłęby, gdzie jest Dąb Władycha oraz dlaczego w Golczewie są dwa jeziora. Dodatkowo komisja wysoko oceniła walory estetyczne wykonanej pracy. Opiekunami merytorycznymi były panie Aldona Kaczmarek i Zdzisława Biernacka.
   Wyróżnienie I stopnia otrzymał duet Karolina Kurczak i Oskar Hałuszko, którzy stworzyli Legendę o baczysławskim dworku. Autorzy bajki podjęli interesującą próbę wyjaśnienia okoliczności jej powstania oraz nazwy. Wykorzystali przy tym rzeczywiste elementy architektury i krajobrazu
Baczysławia. Zespołem opiekowały się panie Bożena Mańczak i Beata Germanowicz.
   Konkurs objęty był patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Nagrodzonym uczniom i nauczycielom życzymy dalszych sukcesów i pomyślności w realizacji dalszych projektów.

 

2015/2016

 

10 czerwca 2016 r.

W czerwcu odbył się konkurs języka angielskiego, w którym uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat świata przyrody. Konkurs organizowany był przez Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Kamieniu Pomorskim i przeznaczony był dla uczniów klas szóstych. Nasi reprezentanci to:

Julia Berezowska,

Martyna Włodarczyk,

Wiktoria Radecka,

Igor Szukalski

Krystian Janiszewski.

Sukces odniosła Martyna Włodarczyk, która zajęła II miejsce oraz Julia Berezowska, która zdobyła wyróżnienia. Opiekunem naszych reprezentantów była pani Elżbieta Kulesza. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

18 maja 2016 r.

Dnia 18. maja 2016 roku w SP nr 2 w Kamieniu Pomorskim odbył się finał Konkursu wiedzy o życiu i działalności papieża św. Jana Pawła II i św. Faustyny oraz z zakresu  przesłania Święta Miłosierdzia Bożego. Do zmagań przystąpili reprezentanci  z trzech szkół podstawowych powiatu kamieńskiego. Z SP w Golczewie test wiedzy  rozwiązywały następujące uczennice:

Weronika Nadzikiewicz z V a - uzyskała III miejsce,

Zuzanna Kwiręg z V a,

oraz najmłodsza uczestniczka konkursu – Nikola Kapusta z kl. IIIa.

Pytania okazał się bardzo szczegółowe i trudne. Obejmowały nie tylko fakty z życia obojga świętych, ale także daty z historii pontyfikatu papieża, oraz z orędzia miłosierdzia Bożego, które zapisała św. Faustyna w swoim Dzienniczku. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę rzeczową i dyplom. Do konkursu uczennice przygotowały się podczas konsultacji z  katechetką Danutą Grzejszczak.

   

12.05.2016 r.

I miejsce powiatowym konkursie na projekt o zdrowiu

Uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce w powiatowym konkursie na projekt „Trzymaj formę”, którego głównym przesłaniem było organizacja zdrowego stylu życia w szkole. Nasi uczniowie podczas wielu spotkań wykonywali zadania związane z propagowaniem zdrowego stylu życia. Podczas zajęć języka angielskiego pisali przepis, który musieli omawiać podczas wykonywania go na lekcji. Na zajęciach technicznych tworzyli piramidę zdrowia, jadłospis na jeden dzień, uczyli się nakrywać do stołu oraz wykonali prezentacje multimedialną. Nasz projekt nazywał się „Formatujemy się zdrowo” i zawierał szczegółowy opis, w jaki sposób dbamy w naszej szkole o to, aby każdy mógł rozwijać się prawidłowo. Uczestnikami projektu byli uczniowie klasy VIb:
Martyna Włodarczyk,
Marcin Szczepaniak,
Magdalena Romanowska,
Igor Szukalski,
Krystian Janiszewski,
Wiktoria Radecka,
Oliwia Kołodziejek,
Paweł  Glapa,
Amelia Bonecka,
Jakub Kuśmierek,
- opiekunkami projektu były p. Elżbieta Kulesza i Urszula Szukalska.

25 kwietnia 2016 r.

IV miejsce naszych uczniów w 39. Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W poniedziałek 25. kwietnia br. odbył się 39. Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu powiatowym, organizowany przez Powiatową Komendę Policji w Kamieniu Pomorskim oraz Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim. Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszej części uczniowie rozwiązywali testy, w drugiej do pokonania mieli kilkanaście przeszkód na torze przygotowanym na stadionie miejskim w Kamieniu Pomorskim. W turnieju udział wzięło dziewięć szkół podstawowych oraz cztery szkoły gimnazjalne z powiatu kamieńskiego. Naszą placówkę prezentowały drużyna Szkoły Podstawowej im. B. Chrobrego pod opieką p. Urszuli Szukalskiej. Uczniowie SP zajęli czwarte miejsce. Naszą szkołę reprezentowali:

Zuzanna Kwiręg,
Weronika Mańczak,
Igor Szukalski,
Kacper Strzelecki,
Gratulujemy!

24.04.2016 r.

W dniu 19 kwietnia   w Kamieńskim Domu Kultury odbył się Przegląd Zespołów Plastycznych. Dokonano rozstrzygnięcia konkursu i wręczenia nagród. Wśród prac nagrodzonych znalazła się praca ucznia klasy trzeciej Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego  z Golczewa – Kacpra Kalisza. Okładka którą wykonał zachwyciła formą, kolorystyką i pomysłem. Serdecznie gratulujmy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie na poziomie wojewódzkim.

16.04.2016 r.

Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Dziecięcej oraz Muzyki Zespołów Estradowych i Solistów

W sobotę, uczniowie naszej szkoły, którzy uczęszczają na koło gitarowe, wzięli udział w Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Dziecięcej oraz Muzyki Zespołów Estradowych i Solistów. Zmagania odbyły się na etapie powiatowym. Nasz zespół instrumentalny ten dzień zakończył sukcesem. Prezentując dwie piosenki „Bieszczady” oraz  „Kamień z napisem Love” zdobył wyróżnienie i tym samym przepustkę do udziału w przeglądzie wojewódzkim, który będzie miał miejsce w Szczecinie pod koniec czerwca. Mamy nadzieję, że pani Mariola Gradek wraz z gitarzystami:
Wiktorią Kiełbasą,
Aleksandrą Suchomską,
Kamilą Adamowicz,
Natalią Lis,
Hanną Dziewulską,
Jakubem Pajestką,
Jakubem Szymanowskim,
Jakubem Skomorowskim,
Kacprem Bociańskim,
Igorem Szukalskim,
Wiktorem Markiewiczem
- odniosą kolejny sukces na szczeblu wojewódzkim.

 

01.04.2016 r.

Eliminacje gminne ogólnopolskiego turnieju wiedzy pożarniczej

    W dniu 1 kwietnia br. w GOKiS w Golczewie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Eliminacje te poprzedzone były eliminacjami środowiskowymi, w których wzięło udział 73 uczniów. Do eliminacji gminnych zakwalifikowało się 15 uczestników, którzy rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych.

Po dokonaniu oceny zakwalifikowano do eliminacji powiatowych następujących uczestników:
I grupa wiekowa (szkoła podstawowa)
1.  Wyka Agata                       SP Golczewo    
2.  Markiewicz Wiktor           SP Golczewo
3.  Opowicz Tomasz              SP Golczewo

    
II grupa wiekowa (gimnazjum)
1. Szymczak Dominika      Gimnazjum Golczewo
2. Gmińska Karolina          Gimnazjum Golczewo
3. Decyk Paulina                Gimnazjum Golczewo

   Wszyscy uczestnicy eliminacji otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy zaś opiekunowie podziękowania i drobne upominki. Nagrodę specjalną dla najmłodszej uczestniczki ufundowała p. dyrektor ZSP w Golczewie - Aldona Kaczmarek a dla najmłodszego uczestnika Burmistrz Golczewa - p. Andrzej Danieluk.
   Organizatorzy oraz uczestnicy turnieju i ich opiekunowie serdecznie dziękują Burmistrzowi Golczewa p. Andrzejowi Danielukowi oraz Dyrektorowi GOKiS w Golczewie p. Agacie Grzybowskiej za pomoc i wsparcie w organizacji gminnych eliminacji OTWP.
   Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach tego turnieju, a wszystkich chętnych już dziś zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach OTWP.

25.02.2016 r.

Sportowe sukcesy naszych uczniów

   W czwartek 25 lutego br. reprezentacje szkół podstawowych z Wysokiej Kamieńskiej oraz Golczewa  wzięły udział w MISTRZOSTWACH POWIATU w PIŁCE RĘCZNEJ. Tradycyjnie zawody zostały rozegrane na hali widowiskowo - sportowej w Dziwnowie. Do turnieju przystąpiło 7 drużyn z naszego powiatu m. in: z Dziwnowa, Kamienia Pomorskiego, Kołczewa oraz Wolina.

   Po fazie grupowej nasze drużyny, które wyeliminowały Dziwnów oraz Kamień Pomorski nr 2, rywalizowały w półfinałach. W pierwszym z nich ekipa z Wysokiej uległa nieznacznie chłopcom ze szkoły podstawowej nr1 w Kamieniu Pomorskim. W drugim półfinale Golczewo pewnie zwyciężyło z Wolinem.
   W kolejnym meczu o III miejsce Wysoka pokonała Wolin 2:1. W finale chłopcy z Golczewa po dogrywce i dramatycznej końcówce zwyciężyli rówieśników z Kamienia Pomorskiego 5:4.
   Cały turniej zdominowała zacięta rywalizacja, podczas której chłopcy z naszej gminy wzajemnie się dopingowali.
Składy naszych reprezentacji:
SP Wysoka Kamieńska:
Kryspin Leśniak, Dorian Fortulański, Patryk Kałużny, Kacper Jakowienko, Dawid Ziółkowski, Olaf Pawełczyk, Paweł Walaszczyk, Gracjan Typek, Dawid Strumiński. Opiekun Bartłomiej Musiał.
 SP Golczewo:
Kacper Strzelecki,
Tomasz Opowicz,
Igor Szukalski,
Krystian Janiszewski,
Marcin Dyszel,
Dawid Sowiński,
Bartłomiej Tesarski,
Eryk Górka,
Maciej Markiewicz.
Opiekun Jacek Hałuszko

29.01.2016 r.

29 stycznia 2016 roku w Zespole Szkół Publicznych w Golczewie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów: plastycznego pt. Łowiectwo w oczach dzieci oraz przyrodniczo – łowieckiego pt. Magia łowiectwa. Współorganizatorem konkursów było Koło Łowieckie Żubr. Celem takich form, współzawodnictwa uczniów, jest kształtowanie właściwych postaw dzieci i młodzieży wobec przyrody oraz możliwość poznawania tradycji, etyki i obyczajów łowieckich. Wskazują prawdę o ogromnej pracy tych instytucji na rzecz odnowy przyrody. W świetlicy szkolnej wystawiono najlepsze prace uczniów – makiety i prace malarskie. Uczniowie, którzy wygrali:

I miejsce – Izabela Biliniewicz i Igor Szukalski,
II miejsce - Oskar Hałuszko,
III miejsce Mateusz Cieślikiewicz i Patrycja Nowak.

W konkursie przyrodniczo – łowieckim wśród najlepszych znaleźli się:

Julian Zieliński – I miejsce,
II miejsce Wiktor Markiewicz i Izabella Biliniewicz,
III miejsce – Wiktoria Radecka.

Nagrody ufundowało Koło Łowieckie „Żubr”, a wręczyli panowie Aleksander Germanowicz, Sławomir Pustelnik i Aleksander Germanowicz junior.

14.01.2016 r.

Laureat VI Wojewódzkiego Przeglądu Misteriów Bożonarodzeniowych

 Wielka radość towarzyszyła uczestnikom gali podsumowującej VI Wojewódzki Przegląd Misteriów Bożonarodzeniowych w Kamieniu Pomorskim. Po dwóch dniach zmagań prezentacji osiemnastu zespołów teatralnych z województwa zachodniopomorskiego 9.01.2016 r. ogłoszono laureatów, wśród których, po raz kolejny znalazł się zespół teatralny ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Golczewie.

   Za występ Anielskie Jasełka grupa golczewska otrzymała tytuł laureata i Puchar Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Nagrody indywidualne otrzymały uczennice klasy III b Oliwia Kapczyńska za najlepsze aktorstwo wśród aniołów i Hania Kolasińska za najlepiej prezentującą się tancerkę.
   Wspaniałym wyróżnieniem była nagroda dla instruktorek spektaklu pań Zdzisławy Biernackiej, Wioletty Pokwapisz i Danuty Grzejszczak za projekty kostiumów.
   W tegorocznym Przeglądzie Misteriów wzięło udział ponad 480 uczniów i 40 opiekunów, a nasza szkoła była się wśród najlepszych. Oceny przedstawień dokonywali profesjonalnaliści, na co dzień związani z teatrem, katechezą i kulturą, tym bardziej jesteśmy dumni z naszego sukcesu.
   Jeszcze raz wszystkim serdecznie gratulujemy!

 

 

14.12.2015 r.

Wyniki konkursu

na „NAJCIEKAWSZĄ OKŁADKĘ KSIĄŻKI”

 

Klasy I – III

I miejsce   – Julia Kolec – kl. Ia

II miejsce  – Aleksandra Kawecka – kl. Ib

III miejsce – Artur Kwiatkowski – kl. IIa

                     Wiktoria Hołub – kl. IIc

Klasy IV – V

I miejsce – Paweł Grzejszczak – kl. Vb

II miejsce – Igor Szukalski – kl. VIb

III miejsce – Izabela Biliniewicz – kl. Vb

                     Patrycja Nowak – kl. Vb

Gimnazjum

Wyróżnienie

Krzysztof Grzejszczak­- kl.1c

Wyróżnienia

Amelia Mazur – kl. Ic

Aleksandra Liber – kl. IIIa

Aurelia Ciężyk – kl. IId

Emilia Prusak – kl. IIa

Zuzanna Auguścik – kl. Ib

Alan Nocko – kl. IIc

Karol Nocko – kl. Id

Martyna Furmanek – kl. Ib

Jolanta Tesarska – kl. Ia

Aleksandra Pokorska – kl. IIa

Olimpia Kucharska – kl. IId

Jakub Witkowski – kl. IIc

Wiktoria Czerwonka – kl. IId

Martyna Ślefarska – kl. IId

Krystian Janiszewski – kl. VIb

Magdalena Romanowska – kl. VIb

Oliwia Kozłowska – kl. Ia

Maciej Markiewicz – kl. VIa

Martyna Pietrzak – kl. IVb

Błażej Włodarczyk – kl. Ic

Estera Jędrulak – kl. IIc

Nagrody i dyplomy zostaną wręczone na apelu wychowawczym w styczniu.

Komisja konkursowa:
Aldona Kaczmarek
Renata Baraniak
Zdzisława Biernacka
Monika Grządzielska

 

17.11.2015 r.

"Moje Miasto Golczewo ma już 25 lat"

W lipcu br. z okazji 25-lecia Golczewa został ogłoszony konkurs plastyczny pt. „Moje Miasto Golczewo ma już 25 lat”. Zgłoszone prace przedstawiają najbardziej znane miejsca, które kojarzą się z naszym Golczewem. W dniu 17 listopada br. podczas szkolnego apelu Burmistrz Golczewa pan Andrzej Danieluk dokonał uroczystego wręczenia nagród laureatom konkursu.

kat. kl. I-III szkoła podstawowa:

I miejsce – Artur Kwiatkowski kl. 2a
II miejsce – Amanda Zabłocka kl. 2 d
III miejsce – Michał Adamowicz kl. 2 a

kat. kl. IV-VI szkoła podstawowa:

I miejsce – Igor Szukalski kl. 6 b
II miejsce – Karolina Kurczak kl. 4 b

Wyróżnienia:

Kamila Skiba kl. 2 d
Oliwia Majchrzak kl. 2 d
Aurelia Ciężyk kl. 2 d
Olimpia Kucharska kl. 2 d
Aleksandra Pokorska kl. 2 a
Krzysztof Strycharczyk kl. 2 a
Piotr Mikołajczyk kl. 2 d

Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za prace ukazujące najpiękniejsze zakątki Golczewa.

http://www.golczewo.pl/aktualnosci/pokaz/2538.dhtml

 

17.11.2015 r.

Zbieracz baterii

Rola edukacji ekologicznej w kształtowaniu postaw przyjaznych środowisku jest ogromna, szczególnie w przypadku dzieci i młodzieży, najbardziej wrażliwych na otaczającą przyrodę, u których silnie pobudzone są zdolności poznawcze. Bardzo ważnym zadaniem w naszej szkole jest wyrobienie nawyku segregacji odpadów, poszanowania przyrody i otaczającego środowiska. Dlatego wzorem lat ubiegłych w roku szkolnym 2014/2015 uczniowie Zespołu Szkół Publicznych brali udział w konkursie ekologicznym "Zbieracz baterii". Łącznie 23 uczestników uzbierało około 125kg baterii. Ilości przekazywanych baterii mieściły się w granicach od 25dag do 36kg .

Wyniki konkursu

I miejsce - Biliniewicz Izabela kl. V a
II miejsce - Poddębniak Maja kl. VI b
III miejsce - Szukalski Igor kl. VI b
Wyróżnienie - Major Jakub kl. II b

Dyplom za udział otrzymali:
Dusiak Filip, Wiączek Wojciech, Katowicz Magdalena, Grzejszczak Paweł, Madej Oskar, Tomczyk Jakub, Kamiński Kamil, Krukowski Mateusz, Grabowska Alicja, Furmanek Piotr, Zielińska Aleksandra, Cebulski Aleksander, Kuśmierek Jakub, Strycharczyk Krzysztof, Forgiel Rozalia, Opowicz Julia, Nowak Patrycja, Kasperek Aleksandra, Dębowczyk Weronika

 Najaktywniejsi zbieracze otrzymali nagrody zaś wszyscy uczniowie pamiątkowe dyplomy.

Organizator Beata Piotrowska

 

16.11.2015 r.

Szkolny Konkurs na najciekawszą aplikację na tkaninie szytą ręcznie pt. "Jesień"

Uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w kolejnym konkursie związanym z tematyką jesienną.  Prace dostarczone przez uczniów były okazałe i w większości zgodne z tematem. Ucznowie mieli za zadanie naszyć aplikacje na tkanianie. Regulamin dopuszczał dodatkowo naszywanie guzików, koralików, wstążek, cekinów, itp.  Komisja w składzie: p. Beata Piotrowska, p. Joanna Sztukin, p. Renata Baraniak kierując się wytycznymi zawartymi w regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej szkoły oraz w gablocie z ogłoszeniami:

- praca musi zostać wykonana samodzielnie na tkaninie, którą przydziela organizator (osoby chętne zgłaszają się do organizatora po tkaninę),
- materiały włókiennicze do przyszycia we własnym zakresie,
- aplikacja może zawierać przyszyte guziki, cekiny, koraliki,
- praca w całości musi być szyta ręcznie,
 

wytypowały zwycięzców:

I miejsce Igor Szukalski kl. 6b
II miejsce Wiktor Markiewicz 5a
III miejsce Karolina Kurczak 4b

Wyróżnienia otrzymują:

Martyna Pietrzak 4b
Nikola Szrajber 6b
Ewa Jabczuga 6b
Weronika Nadzikiewicz 5a
Marcin Krukowski 4b
Adam Kurzyk 4b
Weronika Pęcka 6a
Julian Zieliński 5b

Dyplom za udział otrzymują:

Oskar Hałuszko 4b
Tomasz Guga 6a
Izabela Biliniewicz 5b
Mateusz Cieślikiewicz 5b
Aleksandra Król 6b
Margareta Podedworna 6a
Paweł Grzejszczak 5b
Nikola Walukiewicz 6b
Maja Poddębniak 6b
Julita Podedworna 6a
Marcin Dyszel 6a
Ola Zielińska 5b
Patrycja Nowak 5b
Hanna Dziewulska 4b

W konkursie wzięło udział 25 uczniów z klas IV-VI. Prace zostały zaprezentowane na wystawie. Organizatorem konkursu była pani Urszula Szukalska.

 

11.11.2015 r.

Szkolny konkurs na rysunek komputerowy pt. "Dary jesieni" rozstrzygnięty!

Zakończył się konkurs grafiki komputerowej. Uczniowie klas I-VI mogli wykazać się umiejętnością wykorzystania narzędzi edytora grafiki. Prace rozpatrywane były w dwóch przedziałach wiekowych: klasy I-III i IV-VI.Komisja w składzie: p. Joanna Sztukin, p. Joanna Pajestka, p. Urszula Furza wytypowały zwyciężców:


Na poziomie klas I-III

I miejsce - Jolanta Tesarska kl. 1a
II miejsce - Fabian Zelerowicz kl. 1b
III miejsce - Julia Kolec kl. 1a

Wyróżnienie - Oliwia Kapczyńska kl. 3b

Na poziomie klas IV-VI:

I miejsce - Paweł Grzejszczak kl. 5b
II miejsce - Igor Szukalski kl. 6b

III miejsce - Natalia Furmanek kl. 5a
Wyróżnienie - Wiktor Markiewicz kl. 5b

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Organizatorem konkursu była p. Urszula Szukalska.

 

23 10.2015 r.

Zakończyły się szkolne etapy Konkursów Kuratoryjnych w szkole podstawowej. Trzy konkursy: języka polskiego, matematyki i języka angielskiego wyłoniły reprezentantów naszej szkoły. Etap rejonowy odbędzie się w listopadzie.

Szkołę podstawową reprezentować będą:

w Konkursie Języka Polskiego
Wiktoria Radecka,
Wiktor Markiewicz,
Julian Zieliński,

w Konkursie Matematycznym

Tomasz Opowicz,
Kacper Strzelecki,
Julita Podedworna,
Igor Szukalski,

w Konkursie Języka Angielskiego

Tomasz Opowicz,
Martyna Włodarczyk,
Julita Podedworna,
Tomasz Guga                                                                                             

Wszystkim życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursów!