2024-04-17 12:03:14

Akcja Sadzenie Lasu

5 kwietnia uczniowie klas 2 Szkoły Podstawowej brali czynny udział w sadzeniu lasu nieopodal Zielonki koło Kłębów. Pan Leśniczy Adam Wiśniewski przywitał nas na przygotowanym polu pod sadzenie, a Pan Piotr Hołub, który jest podwykonawcą Usług Leśnych przywiózł 300 sadzonek drzew. Pan Leśniczy opowiedział o rodzajach sadzonek drzew, wyjaśnił w jaki sposób się to robi i uczniowie wraz z nauczycielami ruszyli do pracy.

Po sadzeniu udali się na spacer w kierunku polany na drugiej stronie jeziora. Podczas spaceru Pan Adam przeprowadził lekcję przyrody, dzieci mogły dopytać o nurtujące je kwestie. Po dotarciu na miejsce rozpoczęło się ognisko, które zorganizowała Pani Małgorzata Kucharska z ramienia Nadleśnictwa zapewniając kiełbaski, bułki i napoje. Uczniowie otrzymali drewniane kredki od Nadleśnictwa Rokita. Dziękujemy za zorganizowanie tak wartościowej akcji.