Gimnazjum

Powiększ


Gimnazjady 2014/2015 ciąg dalszy

     23 lutego br. w Dziwnowie na hali sportowej odbył się Turniej Piłki Ręcznej - kategoria chłopcy w ramach Gimnazjady 2014/2015. Do zawodów przystąpiło 6 drużyn z gimnazjów w naszym powiecie, a mianowicie: z Kamienia Pomorskiego, z Międzyzdrojów, z Wolina, z Dziwnowa i z Golczewa. Nasi chłopcy w meczu finałowym z drużyną z Wolina, który był na wysokim poziomie, prowadzili w pierwszej połowie. Ostatecznie zdobyliśmy II miejsce, przegrywając 12:9. Należy nadmienić, że gimnazjum w Wolinie to gimnazjum o profilu sportowym. Tak dobry wynik to zasługa następujących zawodników: Karola Brzezińskiego, Łukasza Ciesielskiego, Mateusza Walaszczyka, Jakuba Tomczyka, Macieja Raduckiego, Bartosza Michalaka, Kacpra Bociańskiego, Oskara Pastryka, Damiana Balbusa, Kamila Bzdyry, Karola Pawłowskiego oraz ich trenera p. Jacka Hałuszki.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce – Wolin

II miejsce – Golczewo

III miejsce – Dziwnów

IV miejsce – Międzyzdroje

V miejsce – Kamień Pomorski

VI miejsce – Dziwnów - Gimnazjum Społeczne


Kolejny sukces gimnazjalistek

     Drużyna dziewcząt z naszego gimnazjum tym razem zwyciężyła w Turnieju Piłki Siatkowej w ramach Gimnazjady 2014/2015, który odbył się 18.02.2015 r. w Kamieniu Pomorskim. Do zawodów zgłosiły się cztery drużyny: z Kamienia Pomorskiego, ze Świerzna, z Międzyzdrojów i z Golczewa. Rywalizacja odbywała się systemem „każdy z każdym”.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce – Golczewo

II miejsce – Kamień Pomorski

III miejsce – Świerzno

IV miejsce - Międzydroje

Skład naszej drużyny: Karolina Wrona, Dominika Krogulecka, Karolina Sznałbelt, Wiktoria Kiełbasa, Natalia Zielińska, Wiktoria Frydrych, Kamila Adamowicz i Dominika Parzybut. Zespół trenuje na zajęciach SKS pod kierunkiem p. Mirosława Kołodzieja.

GALERIA


Sukces gimnazjalistów – siatkarzy

    17 lutego 2015 r. w Kamieniu Pomorskim w ramach Gimnazjady 2014-2015 odbył się Turniej Piłki Siatkowej – kategoria chłopcy. W turnieju wzięli udział przedstawiciele trzech szkół: z Kamienia Pomorskiego, z Międzyzdrojów i z Golczewa. Drużyna z naszej szkoły pokonała drużynę z Międzyzdrojów w 5. secie wynikiem 15:7. Naszą szkołę reprezentowali: Maciej Raducki, Bartosz Michalak, Oskar Rabczanko, Jakub Tomczyk, Damian Balbus, Karol Brzeziński, Kacper Bociański, Oskar Pastryk, Karol Pawłowski. Warto dodać, że drużyna trenuje podczas zajęć pozalekcyjnych SKS pod kierunkiem p. Jacka Hałuszki.


Powiatowy Turniej Mini Piłki Ręcznej Chłopców

 

     Powiatowy Turniej Mini Piłki Ręcznej Chłopców odbył się 11 lutego 2015 r. w Dziwnowie. W turnieju rywalizowało 6 drużyn ze szkół podstawowych z naszego powiatu. Po meczach rozegranych w dwóch grupach, ich zwycięzcy walczyli w finale. Zwyciężyła drużyna z Dziwnowa, pokonując drużynę z Kamienia Pomorskiego.

     Nasz zespół w składzie: Błażej Dziągwa, Jakub Saładajczyk, Maciej Śliwak, Jakub Marek Nowak, Kacper Kędziora, Krzysztof Grzejszczak, Bartosz Ciemachowski, Tomasz Opowicz, Dawid Sowiński, Kacper Strzelecki, Bartłomiej Tesarski zdobył IV miejsce przegrywając z drużyną z Wolina. Nasi chłopcy pierwszy raz brali udział w turnieju piłki ręcznej. Mamy nadzieję, że kolejnym razem będzie lepiej.


Rejonowy Turniej Dwójek siatkarskich

     07 lutego br. w Kołobrzegu odbył się turniej Dwójek siatkarskich. W zawodach brało udział 21 par, min. z Koszalina, Szczecina, Goleniowa i Golczewa. Podopieczne pana Tomasza Bartniczuka kolejny raz odniosły sukces, reprezentując naszą szkołę na tak wysokim miejscu:

II miejsce zajęła para Weronika Mańczak i Aleksandra Kasperek,

VI miejsce – Izabela Biliniewicz i Zuzanna Kwiręg,

VII miejsce – Anna Wypych i Julia Popowicz,

XV miejsce – Patrycja Nowak i Natalia Błażejewska.

GALERIA


Turniej GIMNAZJADA

     Dnia 09.02 2015 r. w Świerznie odbył się w ramach Gimnazjady Szkolnej Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt. Uczestniczyły w nim zespoły z Międzyzdrojów, Golczewa, Świerzna i Dziwnowa.

Drużyny rywalizowały ze sobą systemem „każdy z każdym”. W sumie odbyło się 10 meczów. Największymi umiejętnościami oraz kondycją fizyczną wykazała się drużyna
z naszej szkoły, wygrywając wszystkie mecze.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

I miejsce – Golczewo

II miejsce – Świerzno

III miejsce – Międzyzdroje

IV miejsce – Dziwnów

Naszą drużynę reprezentowały: Dominika Krogulecka, Karolina Wrona, Natalia Zielińska, Wiktoria Kiełbasa, Katarzyna Klupa, Kamila Adamowicz, Wiktoria Frydrych, Karolina Sznałbelt, Paulina Decyk i Kamila PArzybut. Dziewczęta trenują pod kierunkiem p. Mirosława Kołodzieja.

GALERIA


III miejsce dziewcząt UKS GOLCZEWITA w Mikołajkowym

Turnieju Piłki Siatkowej dziewcząt w Goleniowie

 

     11 grudnia w Goleniowie odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt z rocznika 2004, w którym brało udział 17 zespołów min. z Goleniowa, Szczecina oraz reprezentantki naszej szkoły trenujące w UKS GOLCZEWITA.

III  miejsce zajął duet z naszej szkoły Weronika Mańczak i Zuzanna Kwiręg podopieczne p. Tomasza Bartniczuka.

Bardzo cieszymy się z kolejnego sukcesu naszych siatkarek.


IV edycja turnieju szkolnego Dwie siatkówki

     Dnia 12 grudnia w naszej szkole odbyła się IV edycja turnieju Dwie siatkówki dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych. W turnieju wzięło udział łącznie 134 uczniów podzielonych na 3 kategorie:

- klasy IV – singielki

- klasy V – VI – pary wybrane losowo

- gimnazjum – pary mieszane

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

klasy IV:

 1. Weronika Mańczak
 2. Zuzanna Kwiręg
 3. Przemysław Telus
 4. Marta Owczarek

klasy V – VI:

 1. Nikola Maliszewska, Jakub Saładajczyk
 2. Julia Bartniczuk, Izabela Świątczak
 3. Patrycja Skiba, Aleksandra Król

gimnazjum:

 1. Bartłomiej Michalak, Wiktoria Frydrych
 2. Dominika Krogulecka, Jakub Tomczyk
 3. Karolina Sznałbelt, Kacper Dębica
 4. Katarzyna Klupa, Damian Balbus.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w turniejach na wyższych szczeblach.


Turniej  piłki siatkowej nauczycieli

     W dniu 16.12.2014 r. w hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Wolińskiej w Kamieniu Pomorskim odbył się już siódmy turniej  piłki siatkowej dla nauczycieli powiatu kamieńskiego o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kamieniu Pomorskim p. Andrzeja Swatowskiego pod patronatem Starosty Powiatu Kamieńskiego.
W tego rocznym turniej zagrały drużyny z Dziwnowa, Wolina, Golczewa i z Kamienia Pomorskiego. Gościnnie w turnieju wziął udział Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu
i Rekreacji pan Piotr Bahrynowski oraz Dyrektor Kamieńskiego Domu Kultury pan Stanisław Motyka.
Turniej ma na celu integrację nauczycieli z Powiatu Kamieńskiego i w tym roku spełnił swoje zadanie w 100%. W czasie całego turnieju panowała świąteczna atmosfera zarówno na boisku jak i na trybunach.
Naszą szkolę reprezentowali nauczyciele: Wioletta Pokwapisz, Tomasz Bartniczuk, Jacek Hałuszko, Mirosław Kołodziej i gościnnie Szymon Smerdel. Mimo, że w osłabionym składzie, to i tak drużyna z naszej szkoły zdobyła pierwsze miejsce, przed Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych. Trzecie miejsce przypadło połączonym siłom MOSiR-u, KADEK-u oraz Publicznego Gimnazjum w Kamieniu Pomorskim, czwarte miejsce wywalczyli nauczyciele z Gimnazjum Publicznego Pomerania w Dziwnowie. Zaszczytne piąte miejsce przypadło drużynie z Wolina.

Gratulujemy naszym nauczycielom i życzymy kolejnych sukcesów!
 


 

Dziewczęta i chłopcy rywalizowali w Mistrzostwach

 

Regionu w ramach Gimnazjady szkolnej.

1. Turniej piłki siatkowej (dziewczęta) - III miejsce
2. Turniej piłki ręcznej (chłopcy) - III miejsce


W Golczewie odbyły się eliminacje Turnieju Coca - Cola Cup,

w których wzięły udział trzy drużyny: z Przybiernowa, Płot

i z Golczewa.

Zwyciężyła drużyna z Golczewa, kwalifikując się do dalszych

rozgrywek. W dalszych eliminacjach drużyna z Golczewa zajęła

IV miejsce, nie awansując dalej.

Uczniowie naszej szkoły brali również udział w biegach

przełajowych w Wolinie. V miejsce zajął Mateusz Jakubik - IIIb

i awansował do Mistrzostw Województwa.